Lasagne

Lasagne, czyli jeden z popularniejszych włoskich makaronów lub danie przyrządzone z jego udziałem, to potrawa znana i ceniona również w polskiej kuchni. Rzadko więc zdarza się, że komuś trzeba wyjaśniać, czym właściwie jest lasagne. Dla tych, którzy chcą sobie jednak przypomnieć dokładny skład tego włoskiego specjału, przygotowaliśmy krótki przewodnik kulinarny.

Przepis na lasagne

Tradycyjny przepis na lasagne zakłada użycie makaronu w kształcie dużych prostokątnych płatów, mięsa mielonego, koncentratu pomidorowego lub passaty pomidorowej, warzyw, sera oraz oczywiście przypraw. Wszystko to polane zostaje sosem beszamelowym i zapieczone w piekarniku. W teorii lasagne wydaje się więc prostym przepisem na obiad czy kolację. W praktyce lasagne to umiejętnie ułożone warstwy makaronu i farszu, dlatego wielu postrzega lasagne jako wymagającą potrawę, która, choć tak popularna i banalna, może okazać się wielkim wyzwaniem kulinarnym. Jak zatem najłatwiej zrobić lasagne? Z pomocą przychodzi jak zawsze Kuchnia Lidla. Spójrzcie, ile rodzajów tego dania możecie przygotować:

To oczywiście tylko niektóre propozycje przyrządzenia lasagne z mięsem mielonym. Nie zawsze przecież musimy mieć ochotę na lasagne z mięsem. Wegetarianom lub tym, którzy preferują lasagne warzywne, można polecić np. lasagne z pieczarkami. Sprawdźcie sami, czy lasagne z warzywami przypadnie Wam do gustu.

Jak długo piec lasagne z surowym makaronem?

Lasagne z surowym makaronem należy piec nieco dłużej niż w przypadku wcześniejszego obgotowania płatów makaronowych, tj. ok. 40-50 minut. Aby skrócić czas pieczenia, warto przyrządzić rzadszy sos beszamelowy – pod jego wpływem plastry lasagne zmiękną i szybciej się upieką.

Jakie warstwy lasagne?

Cała sztuka przygotowania lasagne polega na umiejętnym i właściwym ułożeniu warstw, na które najczęściej oprócz makaronu składa się sos bolognese lub pomidorowy albo sos beszamelowy, farsz mięsny lub mięsno-warzywny oraz ser Główną zasadą jest ich naprzemienne ułożenie, tak aby całość w efekcie przypominała zapiekankę.

przeczytaj więcejzwiń opis

rozwiń opiszwiń opis

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!