Ośmiornice

Jeśli chcecie zrobić wrażenie na swoich gościach, podajcie im jeden z największych owoców morza, czyli ośmiornice. Ich mięso pod wpływem mrożenia staje się jeszcze lepsze i nabiera tak pożądanej w smaku delikatności. W związku z tym nawet mniejsza dostępność ośmiornic w Polsce w porównaniu z krajami basenu Morza Śródziemnego nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować równie aromatyczne danie, jak w samej Hiszpanii czy Portugalii. Zresztą spójrzcie na wskazówki Kuchni Lidla, dzięki którym przygotowanie ośmiornicy nigdy nie było prostsze!

Ośmiornica – sprawdzone przepisy

Choć w polskich realiach ośmiornice to rzadko poszukiwane składniki przepisu na obiad czy kolację, to Kuchnia Lidla udowadnia, że nie warto z nich rezygnować. Kto raz spróbował mięsa ośmiornicy smażonej, pieczonej, gotowanej czy duszonej, z pewnością chętnie sięgnie po dokładkę. Ośmiornica, bez względu na sposób jej przygotowania, dobrze komponuje się z czosnkiem, tak jak poleca przyrządzić ją Kuchnia Lidla w jednym ze swoich przepisów. Ośmiornica z grilla z sosem cytrynowo-pietruszkowym, pachnąca aromatycznym czosnkiem to ciekawa propozycja, a przepis na pewno nie sprawi trudności nawet amatorom gotowania. Naprawdę trzeba tego spróbować! Podobnie jak ośmiornica grillowana, smaczną opcją jest również ta z patelni.

Jak przyrządzić ośmiornicę?

Ośmiornica, wbrew pozorom, nie jest trudna w przygotowaniu. Wystarczy zapoznać się z kilkoma zasadami. Dzięki nim będziecie wiedzieć, jak prawidłowo oczyścić ośmiornicę, a następnie jak ją gotować. Jeśli dysponujecie zamrożoną wcześniej ośmiornicą, to etap oczyszczania możecie pominąć. W tym przypadku pozostaje już tylko rozmrozić ośmiornicę, odciąć jej głowę, usunąć aparat gębowy i zahartować jej macki we wrzątku, aby uniknąć gumowatej konsystencji mięsa. Szczegółów dowiecie się dzięki Kuchni Lidla, która udziela praktycznych wskazówek i podaje przepis na ośmiornicę z grilla z sosem cytrynowo-pietruszkowym. Nie przejmujcie się więc, że nie macie pojęcia, jak ugotować ośmiornicę. Krótka lekcja kulinarna z Kuchnią Lidla skutecznie i szybko przybliży wam sztukę przyrządzania tego owocu morza.

przeczytaj więcej

rozwiń opis

Na imprezę

Owoce morza

wróć do Dania główne

Zastosuj

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!

Obserwuj nas

  • YouTube
  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram