zobacz film

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


Wśród seniorów, szczególnie tych borykających się z różnymi schorzeniami i chorobami, panuje błędne przekonanie, że na pewne rzeczy w ich wieku jest już za późno. To skutkuje często biernym i samotnym spędzaniem czasu, a w konsekwencji wiąże się z pogarszaniem się zdrowia i samopoczucia. A jest wiele form aktywności zarówno społecznej, jak i fizycznej, które nie tylko sprawią, że wzrośnie apetyt na życie, ale też że znacząco poprawi się zdrowie!

Przede wszystkim pamiętajmy, że każda forma ruchu, a zatem także spacery, zaangażowanie w obowiązki domowe, każde wyjście do sklepu, wejście po schodach to już aktywność fizyczna.

Natomiast jeśli do tych podstawowych form ruchu dołożymy jeszcze różne ćwiczenia kilka razy w tygodniu, to efekty mogą być zaskakująco pozytywne! Spacer z kijkami, czyli nordic walking, rower, spacer z psem, korzystanie z siłowni na świeżym powietrzu – tak popularnych ostatnio w parkach polskich miast – czy uczestnictwo w zajęciach na pływalni i w klubach fitness – pomysłów na aktywność seniorów nie brakuje! Do tego dochodzą uniwersytety trzeciego wieku, które oferują szeroki wachlarz kursów i zajęć dla ciała i ducha, wspólnych wyjść do teatru, wyjazdów oraz imprez tanecznych. Drodzy Seniorzy, oferta jest bardzo szeroka!

Jeśli – i tu apelujemy do młodszych odbiorców – widzimy, że nasi rodzice lub dziadkowie nie są skorzy do wyjść, a jednocześnie zauważamy ich pogarszające się samopoczucie, to my bądźmy katalizatorami pozytywnych zmian w ich nawykach. Nawet zwykła rozmowa może zdziałać cuda!

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!