Przetwory

Przetwory to cudowny wynalazek kulinarny, dzięki któremu smak świeżych warzyw i owoców zostaje zatrzymany na dłużej w niewielkim słoiku. A wszystko to dzieje się łatwo i naturalnie, bez użycia zbędnych konserwantów! Jeśli planujecie wkrótce uruchomić domową produkcję przetworów, to z pewnością chętnie skorzystacie z pomysłów Kuchni Lidla. Tylko spójrzcie!

Przetwory z warzyw na zimę – wybieramy najsmaczniejsze!

Nie ma nic lepszego niż własne, samodzielnie przygotowane przetwory na zimę. Ich zrobienie wymaga co prawda poświęcenia chwili wolnego czasu, ale smak i jakość bez wątpienia wynagradzają podjęty trud. Jeśli więc zastanawiacie się, jakie przetwory warto zrobić na zimę, to w pierwszej kolejności weźcie pod uwagę warzywa. W Kuchni Lidla znajdziecie aż 4 sposoby na warzywne przetwory z buraków, cukinii, papryki i grzybów, a dokładniej, z pieczarek. Oczywiście, w polskich domach, bez dwóch zdań, królują przetwory z ogórków, przy czym dominują wśród nich ogórki kiszone. Niektórzy mają też w zwyczaju przygotowywać z ogórków przetwory na zimę w postaci sałatki. Specjalnie z myślą o nich Kuchnia Lidla opracowała przepis na kiszone sałatki z warzyw na dwa sposoby, do wyboru w wersji łagodnej i pikantnej. Sporym zainteresowaniem cieszą się także przetwory z pomidorów. Z pomidorów robi się zwykle przecier lub passatę pomidorową. Kuchnia Lidla poleca jednak spróbować nieco mniej znanych receptur, których głównym składnikiem są pomidory, a mianowicie konfitury z pomidorów z curry oraz słodkiego dżemu z pomidorów. Zaskakujące, jak kilka przypraw może odmienić tradycyjne postrzeganie pomidorów w kuchni, które zwykle kojarzymy z daniami wytrawnymi.

Przepisy na pyszne owocowe przetwory!

W waszej spiżarni nie może zabraknąć również domowych przetworów z owoców. Gdy sezon w pełni,  śmiało przyrządzajcie owocowe przetwory, najlepiej korzystając z przepisów Kuchni Lidla na:

Jak pasteryzować przetwory w słoikach?

Kluczową kwestią w przypadku przetworów jest ich pasteryzacja. Nawet najsmaczniejsze konfitury czy dżemy mogą przecież nie przetrwać zimy, jeśli nie będziecie wiedzieć, jak właściwie pasteryzować przetwory w słoikach. Na początku należy zaznaczyć, że istnieją dwie metody naturalnej konserwacji, tj. pasteryzacja na sucho – w piekarniku i pasteryzacja na mokro – w garnku z wodą. O każdej z nich dowiecie się więcej dzięki filmom instruktażowym Kuchni Lidla. Być może dotychczas nie spotkaliście się z pierwszym z wymienionych sposobów utrwalania domowych przetworów, dlatego tym bardziej namawiamy do zapoznania się ze wskazówkami, jak powinno się pasteryzować przetwory w piekarniku. Oczywiście, istotne jest także to, gdzie będziecie przechowywać gotowe do spożycia i poddane już pasteryzacji przetwory. Najlepiej zapewnić im chłodne, suche i ciemne miejsce, w którym jednocześnie będzie stosowana odpowiednia wentylacja. Najlepszymi pomieszczeniami będą piwnica albo spiżarnia, spełniające takie właśnie warunki.

przeczytaj więcejzwiń opis

rozwiń opiszwiń opis

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
1 2 3 4 5 6 7 »

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!