Tłusty czwartek - przepisy i pomysły:

Tłusty czwartek

Typ dania

Zastosuj

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
1 2 3 »
Łasuchy uwielbiają ten dzień, bo mogą wtedy objadać się do woli. Mowa oczywiście o tłustym czwartku, znanym z ponadprzeciętnego spożycia pączków i faworków, a także innych słodkości, na które zwykle nie pozwalamy sobie w takich ilościach. Kuchnia Lidla podpowie wam, jak sprawić, aby tłusty czwartek pozostał w pamięci nie tylko ze względu na bicie rekordów w jedzeniu pączków czy faworków, ale również, a może przede wszystkim, z uwagi na ich wyjątkowy smak.

Pączki kontra faworki – co na tłusty czwartek

Chyba wszyscy wiedzą, kiedy raz do roku przypada tłusty czwartek. Możemy się nim cieszyć zawsze w ostatni czwartek przed rozpoczęciem Wielkiego Postu w Kościele katolickim. Wtedy to właśnie na stołach lądują faworki i pączki, którymi zajadamy się bez ograniczeń. Przepisy na te przysmaki podaje wam jak na tacy Kuchnia Lidla. Tylko spójrzcie, jak powinno się świętować tłusty czwartek!

Sprawdzone przepisy na pączki

Pączki w tłusty czwartek to podstawa. Warto mieć zatem pod ręką sprawdzony przepis na domowe pączki tradycyjne, smażone w tłuszczu, który proponuje Kuchnia Lidla. Oczywiście, to niejedyne pączki, które przygotujecie według przepisu Kuchni Lidla. Można też wypróbować 2 sposoby na pączki – fit i tradycyjne. Każde z ich mogą stać się pączkami świątecznymi. A wszyscy, którzy zastanawiają się, jak zrobić nietypowe pączki, powinni koniecznie sięgnąć po poniższe przepisy na:

Faworki – sprawdź nasze przepisy!

Zwolennikom faworków, czy też zamiennie stosowanej w zależności od regionu Polski nazwy chruścików, w tłusty czwartek przyda się natomiast przepis na faworki trydenckie albo chrusty. Jedyną istotną różnicą w obu recepturach, oprócz drobnych niuansów, jeśli chodzi o listę składników, jest sposób zawijania faworków trydenckich, których nie przewijamy jak tych tradycyjnych. Przekonajcie się z Kuchnią Lidla, jak proste w wykonaniu są wszelkiego rodzaju faworki!

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!