Świąteczny stół

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


W Wigilię chcemy, by nasz świąteczny stół wyglądał idealnie. Szukamy inspiracji w Internecie, w gazetach, wypytujemy znajomych, czy już mają jakiś pomysł. Niektórym marzy się wystrój w eleganckim klimacie, inni stawiają na nowoczesność, a jeszcze inni chcą uzyskać atmosferę domowego ciepła. Na tę okazję wyciągamy najładniejszą zastawę, ozdobne sztućce, kompletujemy kieliszki. Brakuje Ci koncepcji na świąteczne dekoracje? Spróbujemy pomóc!

Stoliczku nakryj się!

Na Twoim świątecznym stole obowiązkowo musi się znaleźć ładny, estetyczny, wyprasowany obrus. Przyjrzyj się swojemu mieszkaniu – możesz kolor obrusu dobrać pod kolorystykę panującą w mieszkaniu. Możesz wybrać bardziej świąteczne barwy – czerwień lub zieleń. Niektórzy swoje dekoracje tworzą w zimowym klimacie, decydując się na elegancką biel lub srebro, zestawiając je z głębokim odcieniem niebieskiego. Pod uwagę musisz wziąć również barwę talerzy. Białe talerze zleją się z białym obrusem, jednak wspaniale będą się prezentować na tle niebieskiego bądź ciemnozielonego obrusu. Tym, którzy chcą odejść od tradycji, proponujemy kontrasty – czarna zastawa na białym tle lub odwrotnie. Pamiętaj, by zachować odpowiedni odstęp między nakryciami, by Twoi goście czuli się swobodnie. Zgodnie z tradycją umieść pod obrusem odrobinę sianka. Nie zapomnij również o dodatkowym nakryciu! Nigdy nie wiesz, czy nie zjawi się niespodziewany gość.

Świąteczne dekoracje

Przy każdym nakryciu umieść serwetkę. Możesz wykorzystać serwetki papierowe lub płócienne. W Internecie znajdziesz mnóstwo pomysłów na to, jak w sposób atrakcyjny składa się serwetki. Nadając serwetce kształt choinki zyskujesz od razu element dekoracyjny. Jeśli nie chcesz się bawić w serwetkowe origami, poszukaj ciekawych pierścieni na serwetki. Wykorzystaj do tego celu niewielkie foremki do wykrawania w kształcie gwiazdek. Między wigilijnymi potrawami możesz ustawić niewielkie świeczki. Jeśli masz czas, możesz wykonać własnoręcznie urocze świeczki z połówek mandarynek oraz pomarańczy. Chętnie wykorzystywane są również ozdoby zapachowe. Powycinaj estetyczne wzorki w skórce pomarańczy. Dodatkowo powbijaj w nie aromatyczne goździki. Niech Twoim stołem zawładnie cytrusowo-korzenna woń!

Pamiętaj, by nie ustawiać wysokich dekoracji; utrudni to kontakt wzrokowy osobom, które siedzą naprzeciw siebie.

Niebanalne elementy ozdobne

Nie ograniczaj się do świeczek i serwetek. Na Twoim stole mogą się znaleźć malutkie bombki, szyszki lub niewielkie drzewka choinkowe w doniczkach. Wspaniałe dekoracje można zrobić z choinkowych gałązek. Do małych ozdób wykorzystać możesz zielone gałązki rozmarynu lub lawendy.

Wspaniałe dekoracje to jednak nie wszystko. Najważniejsza jest rodzinna, pełna życzliwości i domowego ciepła atmosfera.

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!