iHola!  Zaproś amigos na fiestę!

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


Z czego słynie Hiszpania? Słońce, dobre jedzenie, mañana, sjesta i oczywiście FIESTA, którą razem z nami możecie zorganizować i Wy!

Fiesty to imprezy, które odwołują się do hiszpańskiej tradycji, kultury i historii. Każdy region może poszczycić się własną odmianą tego wydarzenia. Mieszkańcy Hiszpanii starannie się do nich przygotowują, a same imprezy emanują tym z czego południowcy są powszechnie znani – radosnym szaleństwem, niesamowitą energią i ogólnym optymizmem. W końcu wypływają wprost z hiszpańskiej duszy i tamtejszego temperamentu. Dla turysty fiesta może stać się prawdziwym przeżyciem. Żywiołowa zabawa, ekscytujące spotkania, kulinarne rarytasy i zwariowany korowód niesamowitych zdarzeń sprawi, że się w Hiszpanii zakocha totalnie i bez pamięci. Ot magia południa!

Wystarczy choćby wspomnieć o La Tomatinie – Święcie Pomidora odbywającym się w Bunol nieopodal Walencji. Kulminacyjnym punktem wydarzenia jest wielka bitwa na pomidory rozgrywana na ulicach miasta, w której bierze udział około 30 tysięcy ludzi. Legenda głosi, że samo święto wzięło się z sąsiedzkiej sprzeczki, kiedy to rozeźleni na siebie sąsiedzi przeszli od słów do czynów… obrzucając się pomidorami z przydomowego ogródka.

Poza bitwą goście wspólnie z mieszkańcami biesiadują i się relaksują zażywając oprócz pysznego jedzenia, i pięknego hiszpańskiego słońca także przemiłej gościny. O ciekawych, otwartych na innych, ludzi w Hiszpanii nietrudno. W końcu to kraj, gdzie na porządku dziennym jest zwracanie się do wszystkich AMIGO, czyli przyjacielu.

Rozmaitych fiest odbywających się w różnych regionach Hiszpanii jest wiele. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z nimi. Na dobry początek poza Świętem Pomidora polecamy też Feria de Abril – odbywające się na początku kwietnia w Sewilli Święto Wiosny oraz sierpniowe Feria de Agosto organizowane w Maladze.

A tymczasem jako ich przedsmak zapraszamy do skosztowania serwowanych w takie święto pyszności, które są ważnym elementem hiszpańskich imprez. Szczególnie polecamy: oliwki, sery, jamón (szynki), krewetki, chorizo, paelle, gazpacho i tortille. Bez tych apetycznych amigos fiesta się nie odbędzie. Teraz i Ty możesz ich do siebie zaprosić! Przyjdź do Lidla i wybierz najciekawsze składniki Twojej własnej kulinarnej fiesty. Poczuj smak radości i iście hiszpańskiego relaksu.

Fiestę zwykle zaczyna się od oliwek, bo Hiszpania, ze swoimi 300 milionami drzewek, jest oliwną potęgą. Przyrządzane są one na wiele sposobów – mogą być marynowane, faszerowane, solone i przyprawiane ziołami. Bez względu na to jak będą podane warto pamiętać o jednym – zawierają wiele witamin oraz zdrowy tłuszcz, a do tego są niskokaloryczne, wspomagają trawienie i łagodzą migrenę. Dlatego koniecznie zabierz oliwki na fiestę!

Hiszpańska kuchnia Sol&Mar

Na fiestę zaproś też hiszpańskie sery! W Hiszpanii dostępnych jest ponad 100 ich odmian, które podczas każdej imprezy mogą zachwycać swoim smakiem i aromatem. Doskonale wzbogacą dowolny posiłek, perfekcyjnie komponując się z hiszpańskimi winami. Warto kosztować je na sucho, a następnie zwilżywszy usta odrobiną wina. Pozwoli to w pełni rozkoszować się tymi produktami.

Hiszpańska kuchnia Sol&Mar

Spróbuj także innych specjałów np.: chorizo, krewetki czy potraw z hiszpańską oliwą z oliwek. Smakowici hiszpańscy amigos czekają na Ciebie w sklepach Lidl podczas wyjątkowego tygodnia hiszpańskiego i portugalskiego.

Zorganizuj tradycyjną hiszpańską fiestę i zaproś do siebie prawdziwych amigos!

¡Hasta luego!

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!