Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Są dwie podstawowe metody grillowania: grillowanie bezpośrednie i pośrednie. Zobaczcie, czym się różnią.
Grillowanie bezpośrednie
- Odpowiedni sposób do grillowania niewielkich, niezbyt grubych kawałków mięsa i ryb oraz warzyw.
- Grillowane produkty układa się bezpośrednio nad żarzącymi się węglami. Możemy tak grillować kiełbaski, drób bez kości, steki, filety rybne, steki z mięsa mielonego, hot dogi, sery, owoce i niektóre warzywa, a także pieczywo.
- Produkty grillowane tą metodą trzeba obrócić tylko jeden raz, mniej więcej w połowie czasu pieczenia.
- Ruszt powinien być zawieszony na wysokości ok. 10-15 cm nad żarem, a żar powinien być równomiernie rozłożony pod grillowaną potrawą.
Grillowanie pośrednie, czyli barbecue
- Ten sposób grillowania jest odpowiedni dla dużych kawałków mięsa, wymagających dłuższego pieczenia. Polega na tym, że produktów nie układa się bezpośrednio nad żarem.
- Sposób grillowania: węgle rozsuwamy na boki, a składniki do grillowania kładziemy na tacce, którą umieszczamy między rozsuniętymi węglami. Przykrywamy grill pokrywą, dzięki czemu temperatura z boków i dołu grilla unosi się w kierunku pokrywy, uderza o nią i wraca, niejako opływając potrawę, co zapewnia równomierne pieczenie.
- Ta metoda grillowania spowalnia czas pieczenia mięsa, przez co potrawa lepiej dochodzi w środku.
- Grillowanie pośrednie to dobry sposób na pieczenie drobiu z kośćmi, żeberek, karkówki i schabu w dużym kawałku – produktów, które wymagają dłuższego pieczenia niż 25 minut.
Trwa ładowanie komentarzy