Czym ugasić pragnienie?

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


Żar lejący się z nieba sprawia, że pić się chce. A co pić, by było nie tylko orzeźwiająco, ale też pysznie? W Kuchni Lidla jak zawsze mamy na to kilka pomysłów!

Lemoniady

Lemoniady to bezalkoholowe chłodzące napoje, składające się głównie z wody (czasami gazowanej), owoców oraz cukru. Lemoniady znane są już od stuleci, a w 1846 roku pismo „Medical Times” podało przykłady stosowania lemoniad jako lekarstwa w paryskich szpitalach.

Najpopularniejsze są lemoniady cytrusowe, jednak można je przygotować również z innych soczystych owoców, takich jak: truskawki, maliny lub arbuz. Do przygotowania lemoniad stosować można także świeżą miętę lub bazylię oraz jadalne kwiaty, np. fiołki lub bez.

Koktajle

Do przygotowania orzeźwiających koktajli doskonale nadają się nie tylko owoce, ale także świeże zioła i niektóre warzywa, takie jak: seler naciowy, pomidor, marchew, burak i wiele innych. Ich uzupełnienie mogą stanowić: woda, sok, mleko, jogurt, kefir, maślanka, a także roślinne zamienniki mleka, np. mleko sojowe. Również gama przypraw do przygotowania koktajli jest bardzo szeroka – wszystko zależy od naszych osobistych preferencji!

Jedną z odmian koktajli jest lassi – pochodzący z Indii koktajl serwowany nie tylko na słodko, ale także na słono, z dodatkiem chilli. Przyrządzany jest on głównie z jogurtu, wody i przypraw.

Poncz

W przeciwieństwie do poprzedników poncz zwykle jest napojem alkoholowym, choć zdarzają się także jego bezalkoholowe odmiany. Poncz to napój pochodzący z Indii i tam jego bazę stanowią: zimna herbata, cukier, cytryna, owoce oraz wino. Współcześnie wino zastępowane jest również innymi napojami alkoholowymi, np. wódką lub rumem, a do ponczu dodawane są rozmaite przyprawy korzenne.

Mrożona kawa i herbata

Kolejnym pomysłem na odrobinę ochłody podczas upałów może być mrożona kawa lub herbata. Oba napoje przygotowuje się początkowo podobnie do swoich klasycznych wersji, serwowanych na gorąco. Następnie studzi się je, chłodzi w lodówce i dodaje lodu. W przypadku kawy mrożonej można wzbogacić ją o mleko, bitą śmietanę, gałkę lodów waniliowych, tartą czekoladę oraz smakowe syropy. Mrożona herbata smakuje natomiast doskonale w towarzystwie świeżych owoców, soków owocowych i mięty.

Domowe soki i kompoty

Korzystając z dobrodziejstw lata, nie można również zapomnieć o napojach przygotowywanych ze słodkich, dojrzałych owoców sezonowych. Domowe soki oraz kompoty świetnie ugaszą nawet największe pragnienie!

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!