Młodzież gotuje z Okrasą!

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


16 stycznia 2015 roku w Centrum Techniki Kulinarnej odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne w ramach projektu Quchnia z klasą. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii przez pięcioosobową grupę licealistów, którzy chcą zachęcić młodych ludzi, wkraczających w dorosłość, do samodzielnego gotowania. Pokazują, że gotowanie może być przyjemną zabawą. Udowadniają, że aby ugotować pełnowartościowy posiłek, nie trzeba spędzać całego dnia w kuchni – wystarczy kilkadziesiąt minut! Z Karolem Okrasą i innymi znanymi osobami pragną obudzić zapał młodzieży do gotowania. Chcą walczyć ze stereotypem żywieniowym studentów. Niech mrożonki, gotowce i fast foody odejdą w zapomnienie!

Pierwsze warsztaty kulinarne z Karolem Okrasą okazały się ogromnym sukcesem. W Centrum Techniki Kulinarnej pojawiło się 70 uczennic i uczniów – nie tylko z Warszawy! O 13.00 rozpoczęło się wspólne gotowanie z mistrzem. 25 osób przygotowywało makaron z pesto oraz spaghetti z klopsikami. Karol Okrasa nie podawał uczestnikom dokładnych proporcji. Nasz kucharz postanowił rozbudzić w uczestnikach warsztatów kulinarną intuicję, która drzemie w każdym z nas. Każdy musiał zdać się na swój smak i doprawiać potrawy tak, by danie było smaczne. Po 2,5-godzinnych zmaganiach wszyscy goście i uczestnicy mogli degustować przygotowane dania – mimo różnic wszystkie były pyszne! Sponsorem warsztatów była Kuchnia Lidla – wyposażyliśmy gotujących we wszystkie potrzebne składniki, fartuchy z logo Kuchni Lidla oraz książki z przepisami Pascala i Okrasy - „Pascal kontra Okrasa”.

Organizatorzy pod koniec warsztatów przeprowadzili krótką ankietę. Okazało się, że wszyscy uczestnicy – zarówno ci gotujący, jak i ci zasiadający na widowni – byli zadowoleni. Uczestnikom podobała się organizacja, sposób prowadzenia warsztatów oraz atmosfera. Centrum Techniki Kulinarnej młodzież opuściła z nowymi umiejętnościami oraz poradami kulinarnymi. Zespół projektowy Quchni z klasą czuje, że spełnił swoją misję i nie może doczekać się kolejnych warsztatów, które odbędą się już w lutym!

Zobacz fotorelację z warsztatów

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!