zobacz film Pierwsza nagroda w konkursie „Świąteczne Wypieki”, czyli czekoladowe warsztaty z Pawłem Małeckim!

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


Pierwsza nagroda w konkursie "Świąteczne Wypieki"!

W grudniowym konkursie „Świąteczne Wypieki” jednym z elementów nagrody głównej były warsztaty z samym Pawłem Małeckim. Nasza zwyciężczyni konkursu, Maja Fryczkowska, spędziła cały dzień z naszym mistrzem, ucząc się, jak można wykorzystać czekoladę do robienia wypieków.

Paweł z Mają przygotowali tego dnia mnóstwo pyszności, a wszystko po to, by nasza zwyciężczyni dowiedziała się, jaki potencjał drzemie w czekoladzie. Czekoladowe blaty posłużyły do przygotowania wspaniałych ciast i deserów. Maja nauczyła się przygotowywać masy z białej, mlecznej oraz deserowej czekolady, które można użyć do przekładania ciast.

Tematem podjętym w trakcie warsztatów były również ozdoby ciast i deserów. Czekolada plastyczna, barwiona na różne kolory posłużyła do wykonania ślicznych czekoladowych kwiatków z użyciem form silikonowych. Nasi mistrzowie wypieków lepili również samodzielnie róże, używając czekolady jak plasteliny. Temperowana czekolada posłużyła do zabaw z zimnym blatem kamiennym, robienia dekoracyjnych listków, wstążeczek, rureczek i innych smakowitych ozdób.

Jeśli jesteście zainteresowani tym, jakie cuda wykonała Maja z Pawłem, zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, dokumentującego warsztaty!

Warsztaty z Pawłem Małeckim

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!