Walentynki, że palce lizać!

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


Przez żołądek do serca – tę prawdę starą jak świat, przekazują sobie z pokolenia na pokolenie przedstawiciele obu płci. Mężczyźni od wieków obdarowują swoje ukochane czekoladkami, a kobiety starają się podbić serca swoich wybranków, przygotowując romantyczną kolację w blasku świec. Idea jadalnych upominków, których sekretnym składnikiem jest miłość, nie traci na popularności. Jeśli więc wciąż zastanawiacie się, co podarować swojej drugiej połówce z okazji zbliżającego się święta zakochanych, pora pomyśleć o czymś pysznym do jedzenia!

Sekret tkwi w czekoladzie

Czekolada, truskawki i szampan. Nie bez powodu te trzy składniki kojarzą się ściśle z romantycznymi uniesieniami. Cała trójka bowiem nie tylko doskonale się ze sobą komponuje, ale też słynie ze swoich afrodyzjakalnych właściwości. Nie zapomnijcie więc o nich w swoim walentynkowym menu!

Słodkie drobiazgi

Jeśli scenariusz walentynkowego wieczoru macie już przygotowany, dopełnieniem całości może być mały, słodki drobiazg. Mogą to być na przykład ręcznie robione trufle czekoladowe, prezentujące się uroczo w czerwonych papilotkach lub bombonierka składająca się z truskawek maczanych w czekoladzie. W formie drobnego upominku doskonale sprawdzą się też ciasteczka w kształcie serduszek lub własnoręcznie robione lizaki.

Na większy apetyt

Jedzenie nie musi być jednak tylko dodatkiem do prezentu, lecz może stanowić prezent samo w sobie. Któż bowiem nie ucieszyłby się z domowego tortu z truskawkami lub ciasta zmysłowo ociekającego czekoladą? Odpowiednio przygotowane i podane z pewnością zachwyci obdarowywaną osobę. Pamiętaj bowiem, że jedzenie zrobi jeszcze lepsze wrażenie, jeśli zadbasz o jego odpowiednią oprawę. Nie żałuj więc czerwonych wstążek, błyszczącego celofanu i jadalnego konfetti w kształcie serduszek!

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!