Porada. Jesz, co chcesz!

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


Jesz, co chcesz! – jest Ci wszystko jedno, kalorie i witaminy to kompletnie nie Twoja bajka. Zwolnij... bo Twój organizm działa trochę jak mafia – wcześniej czy później upomni się o swoje!

Zalecenia

Udaj się do dietetyka po kilka porad dotyczących modyfikacji Twojego stylu życia. Dla własnego bezpieczeństwa wykonaj badania lekarskie – raz na rok to minimum. Taki styl życia może powodować podwyższone stężenie cholesterolu, nadciśnienie czy wiele innych chorób, o których z całą pewnością nie chcesz nawet czytać. Spróbuj przekonać się do chrupania warzyw w ciągu dnia. Powoli, ale systematycznie włączaj do swojego planu dnia śniadanie, a kolację jedz nie później niż 2 godziny przed snem.

Porada

Najlepsza będzie metoda małych kroczków. Raz w tygodniu wybierz jeden nowy i zdrowy produkt, który będziesz włączał do diety. Początek lata to dobry moment na zapoznanie się z pachnącymi owocami i warzywami: zielonymi ogórkami, chrupiącą sałatą, truskawkami czy rabarbarem. Jeśli nie masz czasu ani ochoty na przygotowywanie skomplikowanych dań z tych produktów, zapakuj je do torby i zjedz na surowo jako przekąskę w ciągu dnia. Nie porywaj się z motyką na słońce, zacznij od prostych przepisów.

Jeśli chcesz sprawdzić, jaki jest Twój typ odżywiania – rozwiąż nasz quiz! Wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań, a dowiesz się, co możesz zrobić, by Twoja dieta była jeszcze zdrowsza!

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!