Porada. Zdrowo się ustawiłeś!

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


Zdrowo się ustawiłeś! – odżywiasz się książkowo, dbasz o linię i o zdrowie. Rewelacja! Właśnie tak powinna wyglądać zdrowa dieta, znajomi śmiało mogą brać z Ciebie przykład i uczyć się od Ciebie zasad zdrowego stylu życia.

Zalecenia

Niezależnie od tego, czy się akurat odchudzasz, czy po prostu troszczysz się o zdrowie, dbaj o to, aby te nawyki zostały z Tobą już na zawsze. Jednak nie pozwól, aby zdrowa dieta przysłoniła Ci cały świat. Przy takich nawykach, jakie prezentujesz, z całą pewnością nie zaszkodzi Ci porcja ulubionego sorbetu lub kilka kostek czekolady raz na jakiś czas.

Porada

Dbaj o sezonowe produkty w swojej diecie, ale sięgaj też po warzywne przetwory – mrożonki są tak dobre jak świeże warzywa, kiszonki są również wartościowym dodatkiem do posiłków.

Grilluj, piecz i duś warzywa, baw się smakami, łącz różne smaki, próbuj nowych ziół i najdziwniejszych połączeń. Nawet najzdrowszą dietę można urozmaicić jeszcze bardziej.

Do sałatek dorzucaj samodzielnie wyhodowane kiełki, pomidory, na przekór wszystkim, połącz z ogórkiem (ale najpierw skrop go sokiem z cytryny), rukolą posyp pizzę na pełnoziarnistym spodzie, a truskawki posyp zielonym pieprzem. Próbuj niekonwencjonalnych połączeń w swoim menu, to pozwala odkryć nieznane dotąd smaki.

Jeśli chcesz sprawdzić, jaki jest Twój typ odżywiania – rozwiąż nasz quiz! Wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań, a dowiesz się, co możesz zrobić, by Twoja dieta była jeszcze zdrowsza!

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!