Przepis na udane przyjęcia przy grillu

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


Lato coraz bliżej. Dni są dłuższe, cieplejsze i słoneczniejsze. Z chęcią spędzamy czas poza domem, na łonie natury. Pogoda sprzyja świętowaniu na świeżym powietrzu, dlatego decydujemy się wraz z przyjaciółmi na pikniki lub grillowanie. O czym powinniśmy pamiętać, by grillowanie było udane?

Jak przygotować stół?

Grillować możemy we własnych ogrodach, na działkach lub miejscach do tego przeznaczonych. Aby panowała przyjemna atmosfera przy stole – zacznijmy od tego, co powinno się na nim znaleźć. Stół możesz pokryć obrusem – uniwersalna będzie kolorowa, wzorzysta serweta wykonana z materiału, z którego łatwo jest zetrzeć rozlany napój. Do talerzyków, które mogą być jednorazowe lub wykonane z plastiku, dołącz papierowe serwetki. Dla bezpieczeństwa również kieliszki czy kubeczki mogą być wykonane z plastiku. Akcesoriów kulinarnych do dobrych zabaw w plenerze nie brakuje. Możesz pomyśleć także o praktycznych ozdobach. Jeśli przewidujesz, że spotkanie potrwa do godzin nocnych, możesz zaopatrzyć się w świeczki czy też estetyczne lampiony.

Pomysły na dania

Jeśli zastanawiasz się nad menu – mamy dobrą wiadomość. Grillować można niemal wszystko, począwszy od mięs, na owocach kończąc. Możesz poprosić znajomych, by zabrali ze sobą różne rodzaje mięs, ryb, serów, warzywa, owoce oraz pieczywo. Dania mięsne będą wspaniale dopełniać świeżo przygotowane sałatki. Wraz z mięsem, np. w formie szaszłyków, możemy wrzucić na ruszt różnokolorową paprykę, ziemniaki, cebulę, kolby kukurydzy, pieczarki, bakłażana i cukinię. Jeśli brakuje Ci pomysłów, sięgnij po przepisy Kuchni Lidla. U nas z pewnością znajdziesz smaczne przepisy na pyszne dania!

I jeszcze kilka ważnych atrybutów

Nie zapomnij zabrać ze sobą doskonałego humoru i najbliższych przyjaciół. Pamiętaj, że świeże powietrze sprzyja nie tylko siedzeniu przy stole, ale i zabawom. Odśwież swoje rakietki do badmintona, piłki plażowe. Zabierz ze sobą gry towarzyskie i przygotuj się na dobrą zabawę!

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!