Romantyczna kolacja we dwoje

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


Walentynki przez jednych są uwielbiane, inni z kolei uważają, że to komercyjne święto, z którego nie wynika nic dobrego. Nie ma jednej, uniwersalnej wytycznej, jak powinno się ten dzień celebrować. Można jednak pomyśleć o zorganizowaniu romantycznej kolacji we dwoje – każdej parze przyda się przyjemny wieczór.

Jak powinien wyglądać romantyczny wieczór? To już zależy od indywidualnych preferencji. Jednych zadowoli wspólny posiłek w ekskluzywnej restauracji, inni zdecydują się na kolację w domowym zaciszu. My zachęcamy do tej drugiej opcji. Wspólne gotowanie i spożywanie posiłków przy lampce wina może być niezwykle przyjemne i odprężające.

Idealny nastrój

Zadbaj o romantyczny nastrój. Rozstaw w domu świeczki. Możesz wykorzystać w tym celu te zapachowe, jak i zwykłe podgrzewacze (tealight), które swym punktowym światłem roztoczą w pomieszczeniu ciepłą i romantyczną aurę. Pomyśl również o oprawie muzycznej – wybierz nienarzucającą się muzykę, która będzie sączyła się w tle.

Walentynkowy wystrój

Sam stół również powinien zostać odświętnie przyozdobiony. W zależności od tego, jaki styl preferujecie, możesz wybrać elegancką, klasyczną lub nowoczesną zastawę. Zadbaj o ułożenie naczyń. Pamiętaj, by kieliszki oraz sztućce ładnie lśniły w blasku świec. Na stole możesz ustawić bukiet kwiatów lub świecznik, jednak pamiętaj, by elementy te nie były na tyle wysokie, że będą Ci zasłaniały partnera i przeszkadzały Wam w konwersacji. Na środku stołu możesz również zrobić dekorację z czerwonych płatków róż. Nie przesadzaj jednak z nadmiarem ozdób.

Walentynkowe menu

Komponując walentynkowe menu, pomyśl o tym, by posiłki nie były zbyt obfite i ciężkie. Nie chcesz, by po odświętnej kolacji dopadła Was senność i zmęczenie. Zaserwuj swemu partnerowi lub partnerce potrawę, która nie za często gości w Waszym jadłospisie. Wybierz lubianą, lecz rzadko gotowaną przez Ciebie potrawę lub skosztujcie czegoś zupełnie nowego. Warto ułożyć posiłek w oparciu o znane ze swych właściwości afrodyzjaki. Pomyśl również o deserze – dobrze by było, gdyby w swym składzie zawierał czekoladę, która wyzwala w nas poczucie szczęścia. Możesz również wybrać klasykę – truskawki z szampanem.

Warto rozważyć wspólne przygotowywanie posiłku – w kuchni również może być przyjemnie we dwoje…

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!