Tapas

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


Tapas to rodzaj niewielkich przekąsek, które serwuje się w hiszpańskich restauracjach i barach. Ich pochodzenie związane jest ze zwyczajem Hiszpanów, którzy pijąc wino, przykrywali kieliszek plasterkiem suchej kiełbasy, by chronić jego zawartość przed muszkami. Samo słowo „tapas” oznacza przykrywkę bądź wieczko. Z czasem kiełbasę zaczęto łączyć z pieczywem i innymi dodatkami, tworząc smaczne przekąski.

Najpopularniejsze tapas

Dziś tapas to jeden z najsłynniejszych hiszpańskich specjałów. Przekąski komponuje się z najrozmaitszych składników i serwuje w różnych formach zarówno na ciepło, jak i na zimno. Do najpopularniejszych tapas zalicza się: patatas bravas (smażone ziemniaki), owoce morza, plastry chorizo, hiszpańskie sery, oliwki, kawałki pieczywa z dodatkami, tortille ziemniaczane.

Element kultury

Tapas stanowią dodatek do wina, piwa lub innego napoju. Są tak popularne, że stały się elementem hiszpańskiej kultury. To pretekst do spotkań z przyjaciółmi i wyjścia do baru. Tapas spożywa się wspólnie, dzieląc się przekąskami w gronie znajomych.

 

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!