zobacz film

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


Jak przygotować ciasto na piernik dekoracyjny?

Pewnie pamiętasz, jak Paweł przygotowywał domek z piernika! Wykorzystał do tego ciasto na piernik dekoracyjny, a całość udekorował szpryc glazurą, czyli białym lukrem przygotowanym na bazie białek i cukru pudru. Zajrzyj do przepisu na piernik dekoracyjny, by stworzyć jeszcze więcej słodkich, świątecznych dekoracji.

Jak dekorować pierniki?

Pierniki możesz dekorować nie tylko lukrem w wersji podstawowej i gotowymi posypkami. Możesz również samodzielnie przygotować kolorowy lukier lub szpryc glazurę, która wyglądem przypomina niezwykle puszysty śnieg. Spróbuj zrobić także czekoladowe i karmelowe dekoracje, by Twoje pierniki zachwyciły całą rodzinę!

Jak przygotować choinkę z pierników?

Do przygotowania choinki z pierników potrzebujesz oczywiście dużej ilości ciasta na piernik dekoracyjny i wspomnianej przez nas szpryc glazury. Powycinaj z ciasta gwiazdki i kółka różnych rozmiarów. Gdy już się upieką i ostygną, możesz zacząć budować z nich choinkę! Szpryc glazura natomiast przyda się nie tylko do dekoracji, ale także do połączenia ze sobą wszystkich elementów choinki. Tworzenie konstrukcji zacznij od największych gwiazdek. Połącz je szpryc glazurą i oddziel małymi, okrągłymi piernikami. Stopniowo wybieraj coraz to mniejsze, piernikowe gwiazdki, by Twoja konstrukcja miała kształt choinki. Całość udekoruj dodatkową porcją szpryc glazury i cukrem pudrem. Zobacz, jak szybko i łatwo zrobił to Paweł!

Jak zapakować pierniczki na prezent?

Pierniczki możesz wyciąć w dowolne kształty w zależności od tego, komu chcesz je podarować. Dla bliskiej osoby najlepsze będą serduszka, znajomym możesz podarować gwiazdki, a dla najmłodszych wielką frajdą mogą być pierniczki w kształcie zwierzaków. Ozdób pierniczki kolorowym lukrem, szpryc glazurą i różnymi posypkami. Gdy lukier zastygnie i pierniki będą gotowe, zapakuj je w przezroczyste woreczki i zwiąż je ozdobnymi wstążkami. Możesz także na woreczki ponaklejać tematyczne naklejki. I już, prezenty dla bliskich gotowe. Widzisz, jakie to proste? Gwarantujemy, że samo przygotowanie takich prezentów, sprawi Ci dużo radości!

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!