Sok - przepisy i pomysły:

Sok

wróć do Napoje

Zastosuj

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
Najpopularniejszy z napojów, po który sięga się zawsze wtedy, gdy pod ręką brakuje wody. Mowa oczywiście o soku, najczęściej przyrządzanym z owoców lub warzyw. I choć większość zapewne doskonale wie, jak przygotować sok owocowy czy warzywny, to nie wszyscy znają przepisy, które gwarantują właściwy dobór produktów, a tym samym doskonały smak napoju. Jeśli jesteście ciekawi, jakie składniki najlepiej komponują się w sokach, to udajcie się do Kuchni Lidla.

Soki z warzyw i owoców

Fani soków uwielbiają je we wszystkich wersjach – owocowych, warzywnych, ale również tych mieszanych. Oczywiście, sok owocowy dla przeciętnego degustatora zawsze będzie miał przewagę pod względem smakowym nad sokiem warzywnym, bo zawiera naturalne cukry, czyli fruktozę, której nasze kubki smakowe są o wiele bardziej przychylne. Nie ulega jednak wątpliwościom, że to właśnie sok z buraka, marchwi czy też innych warzyw jest bogatszy w witaminy i minerały. Kompromisem w tej sytuacji bywa więc wybór soków mieszanych, w których składzie znajdzie się miejsce zarówno dla owoców, jak i warzyw.

Oddzielną kwestią jest ich sposób przygotowania. Jeśli marzy nam się sok z cytrusów – pomarańczowy, grejpfrutowy, z dodatkiem cytryny czy limonki – sprawa jest prosta. Wystarczy wyciskarka do cytrusów. Jak uzyskać sok jabłkowy czy marchewkowy? Tu z pomocą przyjdą takie sprzęty jak sokowirówka czy profesjonalna wyciskarka do soków. Bez względu na technikę ich przyrządzania Kuchnia Lidla przekonuje, że soków warto próbować pod każdą ich postacią.

4 najlepsze przepisy na soki w Kuchni Lidla

Jednoskładnikowe soki, takie jak sok pomarańczowy, grejpfrutowy czy jabłkowy, nie wymagają skomplikowanych receptur. Jeśli jednak zamierzacie zmieszać w napoju kilka owoców czy warzyw, to z pewnością przydadzą się wam sprawdzone przepisy, dzięki którym będziecie mieć pewność, że w efekcie uzyskacie smaczną kompozycję. Zaufajcie zatem Kuchni Lidla i sięgnijcie po przepisy na:

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!