Dania główne

Danie główne to dla wielu najbardziej wyczekiwany posiłek w ciągu dnia. Bez niego nie wyobrażamy sobie pełnowartościowej diety, która powinna być bogata w witaminy i minerały. A ich nigdy nie brakuje w potrawach, które są podstawą dziennego menu. Zresztą sprawdźcie sami, jakie propozycje przygotowaliśmy na porę obiadową.

Co na danie główne?

Na to pytanie każdy z nas znajdzie inną odpowiedź. Dla większości dania główne na obiad nie mogą obyć się bez mięsa. Innym z kolei ten składnik przeszkadza najbardziej, dlatego zdecydowanie lepszym wyborem będą dla nich dania główne wegetariańskie. Ilu smakoszy, tyle gustów kulinarnych. Jeśli więc zaliczacie się do pierwszej grupy i preferujecie tradycyjny polski obiad, koniecznie przygotujcie dania główne z kurczaka w dowolnych wersjach albo takie, które uwzględniać będą m.in. typowe schabowe, czyli dania główne z wieprzowiny. Zwolenników mięsnych rarytasów z pewnością usatysfakcjonują dania główne z baraniny i dziczyzny, a wśród nich występujące najczęściej gulasze, np. gulasz z dzika z grzybami. A wszystkim tym, którzy mają w porze obiadowo-lunchowej po prostu ochotę na hamburgery np. z grillowanym pomidorem i cebulą lub z mięsem na tatar, polecamy dania główne z wołowiny. To jednak nie wszystko. Kuchnia Lidla pamięta również o przepisach na dania główne, których niezbędnym składnikiem są owoce morza, a przede wszystkim soczyste krewetki.

Przepis na danie główne

Idealny przepis na danie główne to taki, który zawiera Wasze ulubione składniki. A tych w Kuchni Lidla jest naprawdę sporo! Wybierajcie spośród wszystkich rodzajów mięs, warzyw i owoców morza. Oto przepisy na dania główne, które zyskały największą popularność:

A jeśli poszukujecie tylko i wyłącznie pomysłów na potrawy wegetariańskie, to nie możecie pominąć:

przeczytaj więcej

rozwiń opis

Łatwe przepisy

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
« 2 3 4 5 6 7 8 »

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!

Obserwuj nas

  • YouTube
  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram