Łatwe przepisy - Pierogi - przepisy i pomysły:
- [SELECT]
- trafność
- od najnowszych
- najwyżej oceniane
Knedle z faszerowanymi śliwkami
Pyszne knedle nadziewane faszerowanymi kremem o smaku białej czekolady śliwkami. To połączenie smaków, które z dodatkiem cynamonowej zasmażanej bułki tartej zapewni idealny słodki posiłek.
Wontony z kurczakiem i pikantnym aromatyzowanym olejem
Pierożki wonton to uwielbiane danie kuchni chińskiej. Kinga faszeruje je świetnie doprawionym mięsem z kurczaka i podaje z dodatkiem pikantnego aromatyzowanego oleju. Sprawdź, jak przygotować pierożki wonton w domu!
Pierogi ukraińskie – klasyczny przepis
Kuchnia ukraińska jest niezwykle ciekawa i mocno zakorzeniona w historii tego kraju. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i kochanych przez społeczność ukraińską są vareniki, czyli pierogi ukraińskie z bogatym i dość różnorodnym nadzieniem. Jak zrobić pyszne, aromatyczne pierogi ukraińskie? Poznaj przepis na klasyczne vareniki!
Pierogi ze szpinakiem i serem
Pierogi to bez wątpienia jedno z najbardziej popularnych i najpyszniejszych dań kuchni polskiej i wschodniej. Elastyczne, delikatne ciasto nadziewane jest różnymi rodzajami nadzienia — od słodkich aż po wytrawne. Jednym z ciekawszych połączeń smakowych są pierogi ze szpinakiem i serem. W tym artykule zdradzimy Ci przepis na pyszne, aromatyczne pierogi szpinakowe z twarogiem i odrobiną sera feta.
Farsz do pierogów z serem parmigiano reggiano
Prosty w przygotowaniu i dzięki wyjątkowym dodatkom niezwykle aromatyczny, ziemniaczany farsz do domowych pierogów lub krokietów. Sprawdź ten przepis i zaskocz bliskich nowym smakiem!
Bowl w stylu azjatyckim z pierożkami gyoza
Bowl w stylu azjatyckim z pierożkami gyoza i przepysznymi dodatkami to idealne danie na dzień, w którym najdzie Cię ochota na kuchnię inspirowaną Japonią.
Piroshki z wołowiną
Przepyszne i pełne aromatycznego nadzienia piroshki to idealna przekąska lub świetny pomysł na obiad. Naprawdę trudno się oprzeć tym smażonym przysmakom z ciasta drożdżowego!
Wigilijne pierogi buraczane na słodko
Wspólne robienie pierogów to dobry wstęp do świąt. Sprawdź, jak poradziła sobie z tym ekipa Kuchni Lidla, i wypróbuj przepis na buraczane pierogi w wersji na słodko!
Wigilijne pierogi buraczane na słono
Wspólne robienie pierogów to dobry wstęp do świąt. Sprawdź, jak poradziła sobie z tym ekipa Kuchni Lidla, i wypróbuj przepis na buraczane pierogi w wersji na słono!
Wigilijne pierogi buraczane na słodko i słono
Wspólne robienie pierogów to dobry wstęp do świąt. Sprawdź, jak poradziła sobie z tym ekipa Kuchni Lidla, i wypróbuj przepis na buraczane pierogi w wersji na słodko i słono!
Pierogi z serem i kaszą
Lekki farsz z twarogu i kaszy w połączeniu z dobrze wyrobionym, aksamitnym ciastem: tak powstają idealne, domowe pierogi, które smakują całej rodzinie. Przygotuj i sprawdź, jak szybko znikają z talerza!
Gryczane pierogi z bobem
Wykorzystaj w pełni sezon na bób i podaj te pyszne nasiona w całkiem nowy sposób! Przepis Karola na pierogi z bobem i parmezanem pozwoli Ci przygotować pyszny letni obiad dla całej rodziny!
Jakie ciasto na pierogi?
Do wyrobu ciasta na pierogi najczęściej wykorzystuje się mąkę pszenną, jednak coraz więcej przepisów, zwłaszcza tych, które przeznaczone są dla osób na specjalnej diecie, zakłada użycie także innych rodzajów mąki. Pierogi mogą więc równie dobrze powstać z ciasta orkiszowego, żytniego czy gryczanego. To, jakiej mąki użyjemy, zależy nie tylko od preferencji kulinarnych, ale również od potrzeb zdrowotnych.
Pierogi gryczane można na przykład podać osobom cierpiącym na celiakię, ponieważ są to pierogi bezglutenowe. Mąka gryczana będzie też odpowiednia na pierogi dla diabetyków, którzy bez obaw mogą skosztować również pierogów orkiszowych.
Z kolei pierogi bez jajka przypadną do gustu każdemu, kto unika produktów pochodzenia zwierzęcego, ponieważ mogą być nie tylko pierogami wegetariańskimi, ale przede wszystkim wegańskimi.
Osoby, które chciałyby jadać pierogi na diecie, powinny natomiast unikać pierogów drożdżowych, o wiele bardziej kalorycznych od tych dietetycznych, czyli przyrządzonych ze zdrowych składników i gotowanych w wodzie.
Pierogi – pieczone, smażone czy gotowane?
Pierogi można zrobić na kilka sposobów. I choć największą popularnością w polskiej kuchni cieszą się pierogi gotowane, to warto wiedzieć, jak jeszcze inaczej zrobić pierogi.
Pierogi gotowane
Zacznijmy jednak od pierogów gotowanych w wodzie, które najczęściej goszczą na polskich stołach w porze obiadowej. W tym przypadku istotne jest, aby pierogi po wypełnieniu farszem i zamknięciu pozostawały w niezmienionej formie. Ta sztuka zazwyczaj nie jest łatwa do opanowania. Co więc zrobić, żeby pierogi się nie sklejały i nie rozklejały podczas gotowania? Trzeba koniecznie oprószyć je mąką i pamiętać o mocnym dociśnięciu brzegów wypełnionego farszem ciasta, które nie może być ani zbyt cienkie, ani zbyt grube. Pierogi należy gotować krótko, tj. ok 3-5 minut od momentu wypłynięcia na powierzchnię wody. Jeśli nie jesteście pewni, kiedy pierogi są już ugotowane, to wyjmijcie jeden z garnka i spróbujcie. Ciasto powinno dać się bez problemu przekroić i być miękkie.
Pierogi pieczone
Zdecydowanie rzadziej przyrządzane są pierogi z piekarnika, a szkoda, bo pierogi pieczone są równie pyszne, jak te tradycyjne. Bardzo łatwo możecie się o tym przekonać, odwiedzając Kuchnię Lidla i decydując się na wykorzystanie jednego z poniższych przepisów:
- pieczone pierogi z kapustą i grzybami
- pierożki z marcepanem, śliwkami i morelami
- empanadas z tuńczykiem i oliwkami
Pierogi smażone
Zupełnie pomijanym, bo być może mało znanym, sposobem przyrządzania pierogów, jest smażenie ich w głębokim oleju. Jeśli nigdy nie mieliście okazji spróbować pierogów smażonych, to czas nadrobić zaległości! Sprawdźcie koniecznie przepis Kuchni Lidla na empanady z salsą verde i skosztujcie chrupiących pierogów w wersji południowej.
Pierogi – przepisy
Jedno danie, a tak wiele przepisów! Mowa oczywiście o pierogach, które można przygotować, czerpiąc inspiracje z różnych tradycji kulinarnych. Pierogi często przybierają nazwy od krajów, z których pochodzą przepisy. Mamy więc pierogi gruzińskie, ukraińskie, litewskie albo też oryginalne pierogi w prostokątnym kształcie, z farszem mięsno-szpinakowym, przyrządzane po niemiecku, czyli tzw. Maultaschen. Co kraj, to obyczaj. W wielu przypadkach to powiedzenie odnosi się również do regionu, a nawet do grup etnicznych ludności, dlatego spotkacie się również z przepisami na pierogi tatarskie czy azjatyckie. Specyficzne są również pierogi kresowe, tj. pierogi z serem, kaszą gryczaną i miętą.
W polskiej kuchni najbardziej cenione pozostają oczywiście pierogi, które jada się na wigilię. W Kuchni Lidla znajdziecie wskazówki, jak je przygotować: