Makaron z sosem - przepisy i pomysły:

Kuchnia alpejska

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
Makaron z sosem to jedno z tych dań, bez których nie możemy się obejść w kuchni. Nic dziwnego, w końcu mając do dyspozycji niewiele składników, można z łatwością przyrządzić bardzo smaczny, a na dodatek szybki obiad. Przepisy na makarony z sosem, najlepiej oczywiście te z Kuchni Lidla, powinny więc wzbogacić każdą książkę kucharską.

Przepisy na makaron z sosem

Przepisy na makaron z sosem zazwyczaj nie bywają skomplikowane, dzięki czemu pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu w porze obiadowej. Praktycznie każdy przepis na makaron z sosem z Kuchni Lidla pozwoli przyrządzić potrawę mniej więcej w godzinę. Oczywiście, jak w większości przypadków, również tutaj występują wyjątki od reguły, jednak generalnie można przyjąć, że kiedy planujemy zrobić makaron z sosem, czas przygotowania nie przekroczy dwóch godzin. Sprawdźcie, jakie przepisy na makarony z sosem poleca Kuchnia Lidla:

Latem i jesienią warto natomiast skusić się na makaron z sosem grzybowym, np. kurkowym, który idealnie komponuje się z królikiem albo kurczakiem. W pozostałych okresach roku można zadowolić się innymi niż leśne grzybami i przygotować makaron z sosem pieczarkowym. Kuchnia Lidla proponuje, aby dodać również szpinak, który w połączeniu z pieczarkami znalazł się w przepisie na zrazy alpejskie z serem i szynką szwarcwaldzką w sosie pieczarkowo-szpinakowym z makaronem tagliatelle.

Jak zrobić makaron z sosem?

Chociaż jest wiele wersji tego dania, najczęściej zastanawiamy się jednak, jak zrobić makaron z sosem pomidorowym. I choć ta, wydawać by się mogło, z pozoru prosta w wykonaniu potrawa nie potrzebuje wielu składników, to sztuką jest odpowiednie doprawienie sosu. Warto też określić, czy zależy nam jedynie na uzyskaniu sosu pomidorowego, czy może jego konkretnego rodzaju, jakim może być np. sos bolognese. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku z pomocą przyjdzie Wam Kuchnia Lidla, w której przeczytacie, jak krok po kroku przygotować makaron z sosem pomidorowym. Sprawdźcie koniecznie!

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!