Kuchnia polska - Fast Food - przepisy i pomysły:

Kuchnia polska

Fast Food

wróć do Typ dania

Zastosuj

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
Popularny fast food kojarzy się z budką uliczną, w której serwuje się szybko przygotowaną żywność. Tymczasem to amerykańskie określenie wcale nie musi oznaczać posiłków spożywanych na szybko i poza domem. Z Kuchnią Lidla przekonacie się, jak samodzielnie przygotować domowy fast food, który będzie smakował lepiej niż ten serwowany w okolicznych restauracjach i barach. Sprawdźcie koniecznie!

Popularne dania typu fast food

Czy wiecie, że pizza jest najczęściej wybieranym daniem typu fast food, które możecie przyrządzić we własnym zakresie? Nic dziwnego, w końcu łatwo ją podzielić i tym samym podać jako danie dnia czy wieczoru dla całej rodziny lub grona znajomych. Przepis na pizzę w wielu wersjach znajdziecie w Kuchni Lidla, choć oczywiście warto rozpocząć od zapoznania się z podstawową recepturą na ekspresową pizzę domową.

W polskich domach chętnie sięga się też po frytki, które występują w roli dodatku. Co ciekawe, frytki można przygotować nie tylko z ziemniaków czy z batatów. Kuchnia Lidla zachęca również do wypróbowania przepisów na frytki warzywne albo rybne. Wariacja na temat tej znanej na całym świecie przekąski zaskoczy niejednego smakosza fast foodów!

Nadal lubimy zajadać się burgerem, który przybiera wiele postaci. Tradycyjny hamburger czy też jego wzbogacona o ser odmiana, czyli cheeseburger, to standardowe fast foody, które można jednak przygotować zupełnie inaczej, niż przewiduje to typowo amerykański schemat. Szybki wegeburger bez mięsa albo burger z sandaczem z sosem z kaparów okażą się smaczną alternatywą dla bułek z mięsem i dodatkami.  

A jeśli poszukujecie przepisu na szybszą przekąskę na bazie bułki, to wpadajcie koniecznie do Kuchni Lidla po domowego hot doga. Tu znajdziecie również wskazówki, jak zrobić domowe hot dogi z białych kiełbasek oraz hot dogi z grilla.

Warto dodać, że termin fast food nie jest jednak zarezerwowany jedynie dla amerykańskich przysmaków z tej kategorii. Do fast foodów zaliczyć trzeba też turecki kebab czy meksykańską tortillę, występującą również w bardziej urozmaiconej postaci, jaką są wrapy, czyli zwijane tortille z nadzieniem.

Z przepisami Kuchni Lidla spróbujcie każdego fast fooda, zarówno tego inspirowanego kuchnią amerykańską, południowoamerykańską, jak i azjatycką. Sięgnijcie po przepisy na fast food i cieszcie się sprawdzonym pomysłem na smaczną i szybką w przygotowaniu przekąskę!

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!