Desery z truskawkami - przepisy i pomysły:

Desery z truskawkami

wróć do Desery

Zastosuj

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
Na te owoce czeka się z utęsknieniem przez cały rok. Ich smak i aromat nadają deserom niepowtarzalny wyraz. O jakich darach matki natury mowa? Oczywiście, o truskawkach. To one dominują w słodkim menu, gdy tylko wielkimi krokami nadchodzi lato. Oto kilka pomysłów, jak wykorzystać ten krótki, choć bardzo intensywny sezon truskawkowy.

8 pomysłów na desery z truskawek

Za każdym razem gdy zastanawiacie się, jaki deser można zrobić z truskawek, do głowy wpada mnóstwo pomysłów. Aż się prosi, aby przygotować z nich coś pysznego, najlepiej słodkiego. Deser truskawkowy często pojawia się w przepisach, nawet poza sezonem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jesienią czy zimą przygotować pyszny deser z mrożonych truskawek, np. w postaci galaretki truskawkowej ze spienionym jogurtem. Takim pomysłem na deser z truskawek z pewnością nie pogardzi żaden łasuch. Dodatkową inspiracją do zrobienia deserów z truskawek niech będą dla was poniższe propozycje Kuchni Lidla.

Desery z truskawek – przepisy:

Desery fit z truskawek

Jeśli uwielbiacie desery z truskawek, ale nie macie zbyt wiele czasu na ich przygotowanie i obawiacie się o swoją figurę, to warto skupić się na deserach z truskawkami, które przyrządza się na szybko, najlepiej bez pieczenia. Dzięki połączeniu zaledwie kilku składników możecie wyczarować prawdziwy deser truskawkowy fit, który będzie nie tylko smaczną, ale przede wszystkim lekką przekąską. Najłatwiejsze desery z truskawek to oczywiście te przyrządzane bez pieczenia. Należą do nich m.in. deser z truskawkami i jogurtem naturalnym, np. deser owocowy z płatkami owsianymi, czy też deser z kaszy manny i truskawek. Teraz już wiecie, jak niewiele potrzeba, aby wasz deser z truskawkami był naprawdę fit!

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!