Zupy - Barszcz - przepisy i pomysły:
- [SELECT]
- trafność
- od najnowszych
- najwyżej oceniane
Barszcz czerwony z ziemniakami
Barszcz czerwony z ziemniakami to mniej klasyczna odsłona tego pysznego dania kuchni polskiej i ukraińskiej. Idealnie sprawdza się zarówno jako codzienny obiad, jak i świąteczna potrawa, wnosząc na stół bogactwo tradycji i aromatu. Poznajcie sposób na tę smaczną zupę!
Barszcz biały na zakwasie z kapusty kiszonej
Domowy, regionalny, idealny na Wielkanoc! Barszcz biały na zakwasie z kapusty według przepisu Karola to obowiązkowa pozycja w świątecznym menu. Spróbuj!
Barszcz czerwony z uszkami
Domowy zakwas i własnoręcznie ulepione uszka z farszem z kapusty i grzybów – oto Święta na talerzu, czyli składniki klasycznego barszczu czerwonego Karola!
Zakwas z buraków na barszcz czerwony
Podstawa domowego barszczu czerwonego to dobry zakwas, który z łatwością przygotujesz w swojej kuchni dzięki przepisowi Karola!
Barszcz ukraiński
Barszcz ukraiński Karola to intensywny smak i kolor, które uzyskasz dzięki mięsnemu wywarowi, odpowiednio dobranym przyprawom i buraczkom gotowanym w skórce!
Barszcz na wędzonce zabielany
Uwielbiasz zupy? Ugotuj barszcz na wędzonce według przepisu Karola!
Barszcz
Szukasz sprawdzonego przepisu na barszcz? Wypróbuj nasz przepis na zupę, podaną z kwaśną śmietaną!
Barszcz z uszkami
Nie ma Świąt bez barszczu! Zainspiruj się przepisem Elisabeth Dudy na barszcz z uszkami!
Barszcz czerwony – najlepszy przepis na polski klasyk
Najpopularniejszym rodzajem tej zupy w polskich domach jest barszcz czerwony. Podstawą jego przygotowania są buraki, resztę składników stanowią włoszczyzna oraz przyprawy, a czasami również zakwas. W Wigilię jada się barszcz czerwony z uszkami nadziewanymi suszonymi grzybami, który wchodzi w skład dwunastu tradycyjnych potraw. Taka świąteczna wersja barszczu z uszkami, najlepiej ręcznie lepionymi przez mamę czy babcię, może być przyrządzona na zakwasie z kiszonych buraków albo po prostu na wywarze mięsnym. Barszcz czerwony na rosole jest łatwiejszą i szybszą w przygotowaniu odmianą tej zupy, ponieważ w odróżnieniu od barszczu kiszonego nie wymaga czasochłonnego procesu zakwaszania buraków. Jeśli więc poszukujecie szybkiego i sprawdzonego przepisu na barszcz, to sięgnijcie po wskazówki Kuchni Lidla. Wśród przepisów na tę popularną zupę, obok barszczu czerwonego, który okazjonalnie podaje się również bez żadnych dodatków, do picia, znajdziecie m.in. barszcz, a właściwie chłodnik z botwiny z ogórkiem i szczypiorem. W upalne dni jest idealną zupą na orzeźwienie!
Barszcz biały – przepisy
Barszcz biały tradycyjnie serwuje się w okresie Świąt Wielkanocnych. Przepis mówi, aby barszcz biały wielkanocny przyrządzać na zakwasie powstałym z mąki pszennej. Tym właśnie barszcz biały różni się od podobnego w składzie, ale przygotowywanego na zakwasie z mąki żytniej żurku. Jeśli jednak chcecie spróbować dania, które jest wariacją na temat obydwu tych zup, to koniecznie wypróbujcie przepis Karola Okrasy na barszcz chrzanowy z pieczoną białą kiełbaską. Taki wyrazisty w smaku barszcz, zabielany dodatkowo śmietaną, stanowić będzie ciekawą alternatywę dla świątecznego klasyka, jak i dla żurku staropolskiego. Spróbujcie już teraz, a nie pożałujecie!