Zupy - Zupa z ziemniakami - przepisy i pomysły:

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
1 2 3 4 »
Ziemniaki to polskie dobro kulinarne, więc aż wstyd byłoby nie czerpać z niego garściami. Tym bardziej że warzywo to jest dostępne przez cały rok i można z niego przyrządzić mnóstwo smacznych dań obiadowych. Jednym z nich jest zupa ziemniaczana, którą zna chyba każdy Polak. Tak naprawdę ziemniaki mogą jednak być składnikiem wielu innych zup, w których są dodatkiem. Przekonajcie się, jakie zupy z ziemniakami warto wziąć pod uwagę. Kuchnia Lidla pomoże wam wybrać najsmaczniejsze!

Kartoflanka – tradycyjna zupa z ziemniaków

Tradycyjna zupa ziemniaczana w polskiej kuchni to inaczej kartoflanka. Jej bazą są, jak sama nazwa wskazuje, ziemniaki, choć oczywiście nie mogą one obyć się bez towarzystwa włoszczyzny. Każda zupa, która nosi miano kartoflanki, powinna zatem zawierać również marchew, pietruszkę i seler, a do tego musi zostać przyprawiona solą, pieprzem, liściem laurowym, zielem angielskim i majerankiem. Zupa ziemniaczana jest w większości przepisów potrawą, w której znajdują się pokrojone w kostkę warzywa, rzadziej zdarza się, że mamy do czynienia z kremem. Niektórzy preferują też kartoflankę  z zacierkami, jeszcze inni z grzybami. Takie dodatki sprawiają, że nawet najprostsza zupa, jaką bez wątpienia jest kartoflanka bez mięsa, zyskuje na aromacie. Trafionym pomysłem okazać się może także wersja tej zupy z zasmażką. Oczywiście, nie brakuje osób, które wolą jednak zupę ziemniaczaną z kiełbasą czy z boczkiem. W takiej wersji zupa ta znana jest bliżej jako kartoflanka śląska. Nic więc dziwnego, że Kuchnia Lidla nie pominęła saksońskiej zupy ziemniaczanej z boczkiem, dla której inspiracją jest kuchnia niemiecka. Jeśli ciekawi jesteście innych wariacji na temat zupy kartoflanki, to sięgnijcie po kolejne przepisy, które znajdziecie w Kuchni Lidla. Wśród nich jest m.in. kartoflanka krem, czyli zupa porowo-ziemniaczana, a ponadto:

Do jakich zup dodać ziemniaki?

Ziemniaki mimo wszystko uwielbiają być jednak zestawiane z innymi warzywami. Tym sposobem tworzą znacznie bardziej urozmaicone zupy aniżeli kartoflanka. Mało tego! Z ziemniakami smakują wybornie nawet zupy rybne, np. śledziowa. A jeśli interesuje was więcej ciekawych połączeń, w których sprawdzą się ziemniaki, to Kuchnia Lidla poleca przepisy na:

Jak widać, lista przepisów na zupę warzywną z ziemniakami jest długa. Tymczasem Kuchni Lidla nie brakuje kolejnych pomysłów na zupę jarzynową z ziemniakami:

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!