Rodzinne przepisy - Babeczki - przepisy i pomysły:

Rodzinne przepisy

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
Zawsze wtedy, gdy przychodzi ochota na małe co nieco, warto je mieć pod ręką. Idealne na jeden kęs albo i dwa, stanowią nie tylko pyszną przekąskę, ale również wyśmienitą dekorację stołu podczas wizyty gości. Smakują tak, jak wyglądają, czyli wybornie. To właśnie one – babeczki w roli głównej.

8 najlepszych przepisów na babeczki

Babeczki są ozdobą samą w sobie. Gdy oczy skupiają się na ich dekoracjach w postaci kremów, owoców czy kolorowej posypki, dopełnieniem jest już tylko ich smak. A przecież każdy przepis na babeczki jest niepowtarzalny! Jeśli zatem poszukujecie babeczek, które najbardziej przypadną wam do gustu, to pora zapoznać się z pomysłami Kuchni Lidla. W niej na pewno znajdziecie przepis, który pokochacie. Tylko spójrzcie!

A jeśli poszukujecie konkretnych smaków, to być może pomocne okażą się poniższe sugestie:

Tak różnorodne mogą być tylko babeczki. A lista nie została jeszcze przecież wyczerpana! Warto również spróbować babeczek waniliowych, cytrynowych czy jogurtowych.

Przepisy na pyszne babeczki bezglutenowe

Jak widać, babeczki są tak wdzięczną formą wypieku, że nietrudno znaleźć prosty przepis, który wskaże krok po kroku, jak je przyrządzić. I choć żaden z nich nie gwarantuje, że w efekcie końcowym otrzymacie puszyste babeczki, które zawsze się udają, to jednak korzystanie ze sprawdzonych receptur naprawdę popłaca. Zazwyczaj w każdym przepisie na babeczki znajdziecie bowiem informacje, ile powinno się je piec, a ponadto wskazówki, co zrobić, żeby babeczki nie opadły. Zasady pieczenia obwiązują z reguły te same, bez znaczenia więc, czy przygotowujecie babeczki dla dzieci, czy dla dorosłych. Wyjątkiem mogą być jedynie przepisy na babeczki bezglutenowe, w których używa się alternatywy dla mąki pszennej, co może powodować nieznaczne modyfikacje w proporcjach oraz kolejności dodawania składników do ciasta. Nawet przepis na babeczki dietetyczne, czyli takie, w których pomija się lub zastępuje najbardziej kaloryczne składniki, tj. głównie cukier, nie wymaga dużych modyfikacji. Nieważne więc, czy planujecie upiec tradycyjne babeczki, czy może babeczki fit, zawsze kierujcie się tymi samymi zasadami ich przygotowania. A te najszybciej znajdziecie w niezawodnej Kuchni Lidla. Koniecznie sprawdźcie!

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!