Szybkie przepisy - Shake - przepisy i pomysły:

Szybkie przepisy

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
Gęsty w konsystencji i schłodzony, najlepiej z dodatkiem, jakim są lody. Taki właśnie powinien być idealny shake, którego smak możecie do woli komponować z wybranych składników. Wśród nich królują przede wszystkim owoce, ale sporą część stanowią produkty, które znajdziecie w każdym dobrym deserze. Nie zdziwcie się więc, jeśli wasz shake przypominać będzie w smaku ciasto albo czekoladę. Więcej szczegółów zdradzi na ten temat Kuchnia Lidla.

Jak przygotować shake w domu?

Choć shake zyskał już sporą popularność w polskiej gastronomii, to jednak nadal niewiele osób wie, jak właściwie zrobić go samodzielnie w domu. Sposobów, tak jak i odmian shake’ów, jest wiele, ale wszystkie bazują na miksowaniu składników na jednolitą masę, którą następnie schładza się za pomocą dodatku lodów lub mrożonej wody. Jeśli macie ochotę na shake lodowy, to lody warto zblendować od razu, razem z pozostałymi produktami. Każdy shake, który przygotowujecie z dodatkiem lodów, będzie jednocześnie shakiem mlecznym, bo mleko jest podstawą tego napoju. A jeśli potrzebujecie dokładniejszych wskazówek, udajcie się do Kuchni Lidla, gdzie znajdziecie kilka przepisów na shake domowy.

Shake – popularne przepisy na owocowe napoje!

Najpopularniejszym shakiem jest bez wątpienia shake owocowy. Najczęściej spotkacie się więc z przepisem na shake bananowy, truskawkowy czy też malinowy. Sporym zainteresowaniem cieszy się także shake mango. Wszystkie wymienione napoje można jednak łatwo zmodyfikować, dodając do nich czekoladę, wanilię, ciastka, a nawet masło orzechowe. Dzięki temu szybko i łatwo shake owocowy zamieni się w waniliowy, czekoladowy, a w jeszcze ciekawszej wersji – shake z ciasteczkami oreo lub z masłem orzechowym. Wystarczy, że spojrzycie na propozycje Kuchni Lidla, a przekonacie się, jak fantazyjne i oryginalne mogą być przepisy na shaki. Oto one:

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!