Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Ognisko to coś więcej niż grill – to okazja do spędzenia czasu w plenerze, to radość ze smakowania kawałka mięsa pieczonego w płomieniach, a także możliwość wędzenia jednocześnie. Ognisko to pierwotna odmiana grilla − od niego wszystko się zaczęło. I wierzcie nam, to lepsza zabawa niż grill.
- Do rozpalania ogniska używamy wyłącznie suchego drewna; nie można w ognisku spalać żadnych plastików, metali, tworzyw sztucznych itp.
- W żarze pieczemy dopiero wówczas, gdy ognisko już nie płonie, lub rozgarniamy delikatnie żar.
- Produkty można umieścić w żarze dopiero wtedy, gdy jest go dużo i można nim je przykryć.
- Aby umieścić produkt do upieczenia w żarze, odgarniamy jedną jego warstwę, wkładamy tam np. ziemniaki i przysypujemy drugą warstwą.
- Ziemniaki można wrzucić do żaru bezpośrednio lub najpierw zawinąć je w folię aluminiową.
- Podobnie można przygotować czosnek i cebulę w łupinach. Należy pamiętać, by warzywa te − bez folii − wrzucać na żar, który nie płonie. Czekamy, aż skórka na warzywach zwęgli się.
- Produkty nadziane na patyk – kiełbaski, boczek, jabłka – pieczemy nad ogniem, nie w ogniu.
- Podczas pieczenia na patyku obracamy kij, żeby danie upiekło się równomiernie.
- Pieczenie nad ogniskiem jabłek to również wędzenie. Im bardziej zrumieniona skórka, tym lepszy aromat jabłka.
- W podobny sposób przygotujemy papryki, jednak należy je piec w ogniu tak, by skórka zrobiła się zupełnie czarna i zaczęła pękać. Po upieczeniu papryki zawijamy na 10 min w folię plastikową (lub po prostu woreczek), żeby skórka łatwiej schodziła i papryka dobrze zmiękła. Obrana zaraz po upieczeniu będzie bardziej chrupiąca.
Trwa ładowanie komentarzy