Paszteciki z ciasta francuskiego z kapustą i grzybami
  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

PRZYGOTUJ:

  • pędzelek do wysmarowania jajkiem
  • sito
  • blachę do pieczenia

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

KROK 1: MOCZYMY GRZYBY

Do małej miseczki wlej ok. 100 ml ciepłej wody i wymocz grzyby. Cała procedura powinna trwać godzinę, aby grzyby nie nasiąknęły nazbyt wodą. Po upływie wyznaczonego czasu grzyby należy odcedzić i lekko osuszyć.

KROK 2: KROIMY SKŁADNIKI

Cebulę i czosnek obierz, a potem pokrój w drobną kostkę i przełóż do małej miseczki. Kapustę kiszoną odsącz z nadmiaru wody, a następnie pokrój. Pokrój także grzyby.

KROK 3: SMAŻYMY SKŁADNIKI

W rondlu rozgrzej olej, a następnie podsmaż na nim cebulę i czosnek. Gdy warzywa zaczną robić się szkliste, dodaj kiszoną kapustę i zamieszaj.

KROK 4: DODAJEMY GRZYBY

Gdy kapusta zacznie puszczać soki, dodaj grzyby i zamieszaj całość. Podsmażaj składniki przez 5-6 minut, dodaj pieprz i sól i wymieszaj, a potem odłóż do wystygnięcia.

KROK 5: FORMUJEMY PASZTECIKI

Rozgrzej piec do temperatury 180 stopni C. Gotowe ciasto francuskie wyciągnij z opakowania i rozłóż je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Pokrój ciasto na kwadraty o wymiarach 10x10, a na każdy kawałek ciasta połóż porcję nadzienia. Złóż pasztecik na trójkąt lub prostokąt (w zależności od preferencji) i sklej brzegi.

KROK 6: SMARUJEMY PASZTECIKI JAJKIEM

Umyj którąś z małych miseczek, a następnie wbij do niej jajko i roztrzep. Nanieś jajko na pędzelek, a potem posmaruj nim każdy pasztecik. Możesz też posypać je odrobiną kminku.

KROK 7: PIECZEMY PASZTECIKI

Włóż blachę do piekarnika i piecz w przez 20-25 minut, aż urosną i staną się złociste. Po upieczeniu wyłóż je na kratkę do wystygnięcia.

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Paszteciki z ciasta francuskiego – wersja z kapustą i grzybami

Paszteciki z kapustą i grzybami to danie, które swoimi korzeniami sięga głęboko w tradycje kulinarne Europy Środkowej. Świąteczna przekąska przyrządzana tradycyjnie jest z ciasta drożdżowego, ale obecnie przygotowuje się ją także z na bazie ciasta francuskiego. Lekkie paszteciki z ciasta francuskiego łączą tradycję z nowoczesnością, ciesząc podniebienie swoim wyjątkowym smakiem.

W naszym przepisie znajdziesz gotowe ciasto francuskie, dzięki któremu szybko i sprawnie przygotujesz swoje paszteciki z kapustą i grzybami, ale jeśli masz ochotę, czas i umiejętności, możesz przygotować ciasto własnoręcznie od podstaw. Uzbrój się jednak w cierpliwość, bo przepis na paszteciki z kapustą i grzybami z ciasta francuskiego zrobionego własnoręcznie może zająć Ci nawet 14 godzin! My wybraliśmy prostszą i szybszą wersję, która jest równie smaczna. Przekonaj się sam!

Przepis na szybkie paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami

Masz ochotę na szybką przekąskę? Paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Wersja z pieczarkami nie wymaga moczenia grzybów, co znacznie skraca czas przygotowywania tej pysznej potrawy. Jak zrobić paszteciki z pieczarkami?

Przepis na paszteciki z pieczarkami i kapustą z ciasta francuskiego jest niezwykle prosty, a cała procedura nie zajmuje więcej niż 35 minut. Przygotowanie pasztecików z pieczarkami i kapustą zacznij od podsmażenia grzybów oraz kapusty wraz z cebulką i czosnkiem, a potem przejdź do rozkładania farszu na ciasto francuskie. Jeśli nie przepadasz za kapustą kiszoną, możesz podmienić ją na świeżą lub całkiem z niej zrezygnować — paszteciki z samymi pieczarkami z ciasta francuskiego są równie pyszne i aromatyczne, co wersja kapuściana.

Jak zrobić paszteciki z ciasta francuskiego?

Jak zrobić paszteciki z ciasta francuskiego? Dobre paszteciki wymagają odrobiny wprawy i wysokiej jakości składników, a także odpowiedniego ich przygotowania. Aby Twoje paszteciki nie rozklejały się w trakcie zawijania, należy dobrze odsączyć kapustę oraz grzyby z nadmiaru wody, a także zredukować jej ilość na patelni. Podsmażony farsz nie może być zbyt wilgotny, ponieważ paszteciki mogą się wtedy rozmoczyć.

Jak zawijać paszteciki z ciasta francuskiego z kapustą i grzybami, aby uniknąć ich rozpadnięcia się czy rozmoczenia? Bardzo ważne jest odpowiednie ulokowanie farszu — powinien się znaleźć w centralnej części ciasta, tak aby można było swobodnie zakleić brzegi ciasta. Nie można nałożyć go zbyt dużo, ponieważ istnieje wtedy ryzyko wypłynięcia. Jeśli chcesz, aby paszteciki wyszły idealnie — brzegi zawiń i dodatkowo przyciśnij je widelcem lub innym narzędziem, by ciasto dobrze się skleiło.

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!