zobacz film

Odcinek 66

ŚWIĘTA JUŻ NADCHODZĄ

Poznaj rodzinę Szafrańskich! Zasiądź z nimi przy stole, zaśpiewaj kolędę przy dźwiękach akordeonu i poznaj góralski przepis na święta!

ŚWIĘTA JUŻ NADCHODZĄ
Magiczny czas w górach

Święta coraz bliżej

W każdym zakątku Polski święta mają swój magiczny klimat. Mimo iż zasiadamy przy podobnie zastawionych stołach, nie sposób nie zauważyć wielu różnic. W ubiorze, kolędowaniu czy niektórych potrawach. To, jak ostatecznie wyglądają nasze święta, zależy nie tylko jednak od miejsca, ale także od indywidualnych rodzinnych tradycji czy zwyczajów. To właśnie te różnice sprawiają, że dla każdego z nas jest to wyjątkowy czas.

Co jada rodzina Szafrańskich?

Święta to wyjątkowy czas, który spędzamy oczywiście wśród najbliższych. Tak jak goście Doroty i Karola. Rodzina Szafrańskich to wielopokoleniowa, góralska rodzina. Poszczególne świąteczne zadania są już rozdzielone, przepisy w głowie, a i na wspólne kolędowanie znajdzie się czas. Zobacz jednak, jaką potrawą zaskoczyli naszych prowadzących! Jakie słodkości zagoszczą na ich stole?

Sprawdzone przepisy na świąteczny czas

Kuchnia Lidla pęka w szwach od sprawdzonych, świątecznych przepisów. Obojętnie, czy szukasz klasycznych zup czy pierogów, masz ochotę na słodki tort orzechowy, karpia w sosie piernikowym czy wegański sernik – znajdziesz to właśnie tutaj! Zajrzyj także do najnowszych przepisów! Na indyczkę w glazurze Karola Okrasy, na góralską indyczkę z piernikiem gości odcinka i oczywiście coś słodkiego od Pawła Małeckiego – ciasto miodowe z orzechami pekan.


Komentarze (1)

Avatar
  • ignacy goryluk ignacy goryluk
    2771 dni temu
    najlepsze przepisy na świecie

    odpowiedz

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!