Ciasta - Bezowe - przepisy i pomysły:

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
1 2 »
Robią imponujące wrażenie i smakują wybornie. Czego chcieć więcej od deseru? Jeśli macie więc ochotę na słodkie co nieco, które na długo pozostanie w waszej pamięci, to spróbujcie tortu bezowego. W Kuchni Lidla znajdziecie mnóstwo pomysłów na jego wykonanie. Tylko spójrzcie!

Jak zrobić tort bezowy?

To oczywiste, że nie każdy wie, jak zrobić tort bezowy. Ten rodzaj deseru nie należy do popularnych, co zapewne wynika z faktu, że niewiele osób potrafi upiec prostą bezę, a co dopiero zrobić tort bezowy. Wszystkim amatorom tortów polecamy udać się do Kuchni Lidla. Tam dowiecie się m.in., jak zrobić, czym przełożyć i jak ozdobić tort bezowy. Przepis na ciasto bezowe, wbrew pozorom, nie jest wcale skomplikowany. Ciasto bezowe powstaje z ubitych białek jajek, z dodatkiem cukru, a w przypadku ciemniejszej bezy, również z odrobiną kakao. Sztuką, w przypadku torcika bezowego, jest jego wykonanie. Sukces gwarantują tu bowiem odpowiednio ubite białka. Kremy, którymi przełożone zostają blaty bezowe, są już dużo prostsze w przygotowaniu. Ich składnikami są najczęściej śmietana, kawa albo czekolada. Często można spotkać się także z tortami bezowymi z serkiem mascarpone. Warto też wiedzieć, że torty bezowe smakują wyśmienicie z dodatkami, np. z lodami czy z owocami. W Kuchni Lidla znajdziecie również przepisy na wegańską bezę, do której wykonania potrzebujemy aquafabę – wodę pozostałą z gotowania ciecierzycy.

Tort bezowy – najlepsze przepisy

Jeśli zamierzacie więc skusić się na jedną z wersji tego deseru, to sprawdźcie, co proponuje Kuchnia Lidla.

Tort bezowy – przepisy:

Tort bezowy z owocami

Dużą popularnością, zwłaszcza w sezonie letnim, cieszą się torty bezowe z owocami. Do bezy pasują w zasadzie wszystkie owoce, choć najwięcej jada się zazwyczaj tortów bezowych z truskawkami. Powodzeniem cieszy się również tort bezowy z malinami. Zamiast nich można wykorzystać też inne owoce leśne. Możecie się o tym przekonać, przygotowując jeden z tortów bezowych z owocami z przepisów Kuchni Lidla:

Jak widać, tort bezowy z truskawkami to tylko jedna z propozycji. Warto skusić się na więcej!

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!