Szaszłyki na grilla - przepisy i pomysły:

Kuchnia Bliskiego Wschodu

Szaszłyki na grilla

wróć do Grill

Zastosuj

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
Smakowicie wyglądające, a do tego bardzo różnorodne. Tak w skrócie można scharakteryzować szaszłyki, które przygotowuje się na grillu. Przekładane warzywami kawałki mięsa, nadziane na patyczki, podane często z różnego rodzaju sosami i dipami, po upieczeniu na ruszcie są wyśmienitą przekąską uświetniającą letnie biesiadowanie. Sprawdźcie pomysły Kuchni Lidla na pyszne szaszłyki z grilla.

Jak zrobić szaszłyki z grilla?

Szaszłyki z grilla to jeden z tych przysmaków, po które sięga się najczęściej w okresie letnich imprez na świeżym powietrzu. Łatwe i niewymagające zbyt wiele czasu na przygotowanie są tym, czego potrzebujecie, gdy brakuje pomysłów na wykwintne dania. Z pewnością każdy wie, jak i z czego zrobić choćby najprostsze szaszłyki na grilla, jednak możliwości jest tak wiele, że warto poznać choć kilka z nich – najlepiej zaglądając do Kuchni Lidla. Jeśli więc poszukujecie wskazówek, jakie mięso jest najlepsze na szaszłyki z grilla albo jak i z czego przygotować szaszłyki na grilla, to Kuchnia Lidla w mig rozwieje wasze wątpliwości. Wybieracie zatem tradycyjne szaszłyki wieprzowe czy może raczej mniej popularne szaszłyki z jagnięciny? Przygotujcie szaszłyki na grilla z przepisu Kuchni Lidla, a nie pożałujecie!

12 przepisów na pyszne mięsne szaszłyki z grilla

Większość osób nie wyobraża sobie szaszłyków na grilla bez mięsa. Faktem jest, że prawie każdy przepis, który wpadnie wam w ręce, będzie uwzględniać w składnikach kawałki mięsa. Istotną kwestią w przypadku takich szaszłyków, które wylądują wkrótce na grillu, jest również odpowiednio skomponowana i dobrana do rodzaju mięsa marynata. Bez względu jednak na to, czy planujecie przygotować szaszłyki na grilla z kurczakiem, z wieprzowiną czy może jeszcze z innym gatunkiem mięsa, potrzebować będziecie sprawdzonego przepisu. Skorzystajcie więc koniecznie z propozycji Kuchni Lidla na:

Jak widać, szaszłyki to danie, które można skomponować z różnych składników. Szaszłyki na grilla z kurczakiem nie pogardzą więc i pieczarkami. Warto pamiętać, że zarówno grzyby, jak i warzywa pasują do każdego rodzaju mięsa. Nic, tylko nadziewać składniki na patyki i grillować!

Przepisy na warzywne szaszłyki

Niepowiedziane jednak, że szaszłyki na grilla muszą zawierać mięso. Równie dobrze mogą być to przecież szaszłyki warzywne, bez dodatków mięsnych. Propozycja szaszłyków z warzyw na grilla z pewnością przypadnie do gustu wegetarianom, ale jednocześnie stanowić będzie miłą odmianę dla pozostałych gości. Kuchnia Lidla doskonale wie, jak zaspokoić apetyt miłośników grillowanych przekąsek, dlatego proponuje również przepisy na wegetariańskie szaszłyki na grilla, a wśród nich m.in. szaszłyki na grilla z pieczarkami. Spójrzcie!

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!