Kuchnia polska
Tradycyjne polskie dania – sprawdź nasze przepisy
Na obiad kotlet schabowy albo mielony, najlepiej z kapustą i ziemniakami. Kolacja nie obędzie się z kolei bez bigosu i gołąbków. To tylko niektóre dania typowe dla polskiej kuchni, które obowiązkowo powinno się podać zagranicznym gościom podczas odwiedzin. Kuchnia Lidla podpowie wam, w jakich kompozycjach smakują najlepiej:
- kotlet schabowy z miodową kapustą
- schab w sosie paprykowym
- kotlety mielone z purée
- bigos z młodej kapusty ze schabem i kiełbasą
- gołąbki z kiszonej kapusty
- pieczone gołąbki z sosem musztardowym
Wizytówką polskiej kuchni w wersji bezmięsnej są natomiast pierogi albo różnego rodzaju kluski, wśród których prym wiodą kluski śląskie, leniwe oraz lane. Oczywiście, jak przystało na dania mączne, wymagają one odpowiedniej okrasy, o którą zadbał sam Karol:
- kluski śląskie z jarmużem i wędzonym pstrągiem
- pierogi z serem, kaszą gryczaną i miętą
- pierogi z grzybami i kapustą
- gulasz z sarny z kluskami śląskimi
A jeśli szukacie pomysłów na przygotowanie polskiego tradycyjnego pierwszego dania, to koniecznie sięgnijcie po przepisy na żurek, kapuśniak oraz zupę ogórkową, która podczas upalnych dni przybiera postać orzeźwiającego chłodnika ogórkowego.
Przepisy na pyszny bigos
Bigos to jedno z tych tradycyjnych polskich dań, które wymaga czasu. I choć jego przygotowanie jest tak bardzo pracochłonne, to efekt jest wart każdego poświęcenia. Jeśli jednak nie przepadacie za bigosem z kiszonej kapusty i wolicie mniej oczywiste wersje tej potrawy, np. bigos z cukinii, to koniecznie zapoznajcie się z przepisami Kuchni Lidla. Wśród nich, oprócz standardowych receptur znajdziecie również pomysły na nietypowy bigos, m.in. wegetariański. Tylko spójrzcie!
- bigos z młodej kapusty ze schabem i kiełbasą
- bigos świąteczny na gęsiej piersi
- wegański bigos ze smażonym tofu i sezamem
- lekki bigos z suszonymi morelami
- bigos na kaczce z suszonymi śliwkami
- bigos rybny
Pierogi – polska tradycja w wielu wydaniach
Polska kuchnia słynie z licznych odmian pierogów. Wśród najpopularniejszych rodzajów wymienić trzeba pierogi przyrządzane na słodko z serem oraz wytrawne z mięsem. Sekretem każdych jest ciasto, które wymaga precyzji i zachowania odpowiednich proporcji mąki i wody. Idealne ciasto na pierogi nie może być zbyt twarde i powinno zachować swój kształt podczas gotowania. Jak je przygotować? Zajrzyjcie do Kuchni Lidla, w której obok pomysłów na pierogi znajdziecie także cenne wskazówki dotyczące ich przyrządzenia:
- orkiszowe pierogi ruskie
- pierogi z kapustą i grzybami
- pierogi z krewetkami i szpinakiem
- pierogi leniwe z orzechową okrasą
- pierogi z jagodami
- pierogi z truskawkami i śliwkami
- pierogi z karpiem i sosem korzenno-pomarańczowym
Polskie zupy – sprawdź nasze przepisy
Prawdziwy polski obiad nie może obyć się bez pysznej zupy. Nic przecież nie smakuje o tej porze tak dobrze jak żurek babci czy zupa ogórkowa mamy. Każdy, kto choć raz skosztował tych specjałów rodzimej kuchni, doskonale zdaje sobie sprawę z wagi ich smaku. Docenia ją także Kuchnia Lidla, która obok receptur na żurek czy kapuśniak podaje również sprawdzony przepis na rosół z makaronem, zupę pomidorową i krupnik. Polskie klasyki w najlepszym wydaniu!
- [SELECT]
- trafność
- od najnowszych
- najwyżej oceniane
Kołocz śląski
Kołocz to tradycyjna propozycja prosto ze Śląska. Podczas uroczystości weselnych symbolizuje obfitość. W Twojej kuchni z pewnością będzie obfitością smaku i radości, którą niesie ze sobą jedzenie tego pysznego ciasta!

Kremowa grochówka z curry
Grochówkę znają wszyscy, ale ta ma wyjątkowo kremowy charakter, który przełamujemy wyrazistymi przyprawami! Sprawdź, jak smak grochu wspaniale komponuje się z curry i wędzoną papryką.

Moskole z ziemniaków z twarogiem i bryndzą
Nie wiesz, jak wykorzystać ziemniaki z obiadu? Najlepiej w jakiś smaczny sposób, np. przygotowując z nich moskole i podając je z dodatkiem twarogu z bryndzą i jogurtem naturalnym! To danie, które z pewnością podbije Twoje serce i Twój stół!

Letnia zupa z fasolką i pulpetami z indyka
Prawdziwe smaki lata i dzieciństwa! Przygotuj letnią zupę z fasolką i pulpecikami wg przepisu Karola, by przywołać wspomnienia prostej i pysznej kuchni mamy oraz babci.

Tatarskie manty z twarogiem i malinami
Tajemnice kuchni tatarskiej? Odkryj jedną z nich i przygotuj doskonałe manty tatarskie z twarogiem i sosem malinowym! Jeśli raz spróbujesz, na pewno będziesz do nich wracać!

Placki ziemniaczane z pomoćką szparagową
Ziemniaczany placek w fantastycznym, beztłuszczowym wydaniu, a w dodatku z rewelacyjną pomoćką! Brzmi dobrze, a smakuje jeszcze lepiej. Musisz po prostu spróbować!

Lubelski napój żniwny z rabarbaru
Na coraz cieplejsze dni przygotuj orzeźwiający napój żniwny z rabarbaru i mięty! Tę prostą recepturę kuchni lubelskiej zawsze warto mieć pod ręką latem.

Rabarbarowy kisiel na bazie napoju żniwnego
Orzeźwiający napój żniwny może być świetną bazą do przygotowania domowego kisielu! Wykorzystaj przepis Pawła i ciesz się smakiem lekkiego, kojarzącego się z latem deseru z truskawkami.

Beskidzkie poleśniki: placki ziemniaczane pieczone w kapuście
Choć ich nazwa przywodzi na myśl naleśniki, bliżej im do klasycznych placków ziemniaczanych. Spróbuj beskidzkich poleśników i odkryj prostotę regionalnej, beskidzkiej kuchni!

Skubaniec z agrestem
Wspomnienie dawnych lat w słodkiej odsłonie – ciasto skubaniec, nazywane też pleśniakiem, przeniesie Was w czasie do przeszłości pełnej domowych smaków. W wersji z agrestem smakuje naprawdę wyjątkowo!

Zupa nic z kluskami leniwymi
Smak dzieciństwa, a może całkiem nowe odkrycie? Zupa nic z kluskami leniwymi to prawdziwy polski klasyk! Koniecznie spróbuj wersji Karola z serowymi kluskami i konfiturą wiśniową!

Surówka z białej kapusty
Brzmi klasycznie? Zatem sprawdź propozycje, w której pozornie niewielkie zmiany robią prawdziwą różnicę! Ta surówka to Twoje obiadowe must have!
