Kuchnia polska - Podroby - przepisy i pomysły:
- [SELECT]
- trafność
- od najnowszych
- najwyżej oceniane
Wątróbka drobiowa z cebulą i jabłkiem
Prosta wątróbka z cebulą i jabłkiem zyskuje nowe, wykwintne oblicze dzięki przepisowi Karola! Podaj to pyszne, tradycyjne danie ze słodko-ostrą glazurą miodową.
Podroby – najlepsze przepisy w jednym miejscu
Wśród wszystkich przepisów na podroby prym wiodą przepisy na przyrządzenie wątróbki, żołądków i flaków. To właśnie one występują najczęściej w przepisach kulinarnych. Często wykorzystujemy je do przygotowania potraw, które wzięły swe nazwy od nazw podrobów, z których je przyrządzono. Zajadamy się więc wątróbką z cebulką czy też zupą powszechnie znaną jako flaki. Rzadziej przyrządzamy natomiast gulasz z podrobów, na który przecież także znajdziemy wiele przepisów. Jeden z nich w szczególności poleca Kuchnia Lidla. Sprawdźcie koniecznie!
Podroby z kaczki – przepisy:
Kacze podroby, podobnie jak gęsie podroby, nie są może łatwo dostępne i rzadko występują w przepisach, ale z pewnością cechują się większą delikatnością niż podroby wieprzowe, które akurat w przepisach można spotkać częściej. Jeśli zatem poszukujemy wykwintnych dań z podrobów, to te z gęsi, a jeszcze lepiej z dzika zasługują na naszą uwagę.
A co, gdy brakuje nam inspiracji? Wtedy zaglądamy jak najszybciej do Kuchni Lidla, która przygotowała kilka interesujących przepisów na dania z podrobów. Wśród nich znajdziecie m.in. pomysły na wykorzystanie podrobów drobiowych.
Podroby drobiowe – przepisy:
- wątróbki drobiowe ze smażonymi truskawkami i morelami z plackami
- miodowe szaszłyki z kurczaka i wątróbki
- pasztet z jelenia i mus jabłkowo-chrzanowy
- świąteczny pasztet z pistacjami i żurawiną
- kurczak z farszem orzechowym i śliwkami
- kurczak faszerowany kaszą gryczaną i żurawinami
Jak przyrządzić podroby?
Podroby mogą posłużyć do przygotowania smacznych potraw. Są łatwe w przyrządzeniu, bo wystarczy je umyć, osuszyć i w zależności od przeznaczenia pokroić albo zemleć. Na końcu lądują zazwyczaj na patelni razem z cebulką i czosnkiem lub stają się składnikiem farszu, którym będziemy nadziewać mięso. Niektórzy dodają je również do wywaru, na którym gotuje się zupa, albo robią z nich pasztety, np. pasztet z królika z suszonymi pomidorami i wątróbką.