zobacz film WIGILIA W KUCHNI LIDLA

Odcinek 15

WIGILIA W KUCHNI LIDLA

Przygotuj tradycyjną wigilię z Kuchnią Lidla, poznając tuzin przepisów autorstwa gospodarzy i gości minionych odcinków!

WIGILIA W KUCHNI LIDLA
12 WIGILIJNYCH POTRAW DOROTY, KAROLA I GOŚCI – CZĘŚĆ II

Były już pampuchy Ani Muchy, grzybowa Przepiórki, tort cynamonowo-makowy mistrza Małeckiego, a także pierogowe eksperymenty Teo oraz Karola. Sporo pyszności, jak na jeden wieczór, ale czym byłaby Wigilia bez tradycyjnych 12 potraw? Okrasa już dawno zamarynował korzenne śledzie. Dorota w mgnieniu oka przyrządziła karpia. Do pełnej satysfakcji brakuje jeszcze tylko kilku talerzy.

Na szczęście gospodarze nie zostają z tym wyzwaniem sami. Z pomocą przyjeżdża szef kuchni Darek Kuźniak! Zdradza sekret, jak efektywnie rozplanować prace związane ze świątecznymi przygotowaniami, tak aby zdążyć zrobić nawet… papiloty! Elisabeth Duda przepis na swoje popisowe danie dostała od babci. Nie są to ostrygi ani łosoś, lecz typowo polski przysmak – barszcz z uszkami. Borys Szyc wprawdzie nie podejmuje się próby odtworzenia doskonałej kutii swojej mamy, ale przynosi coś równie pysznego! Jeśli chcesz wiedzieć, jakie ciasto sprawia, że Szyc nie może oprzeć się cukrowej pokusie, koniecznie zobacz dzisiejszy odcinek. Dorota i Karol, szukając autora wyśmienitego sernika, odkrywają, czym są hałuski, siemieniotka oraz moczka. Do pełnego tuzina brakuje już tylko jednego dania. Zestaw 12 tradycyjnych potraw wieńczy więc piernikowy tort Pawła Małeckiego.

Dowiedz się, kto sprząta kuchenny bałagan w kuchni Kuźniaka. Poznaj lokalne odmiany wigilijnych potraw i sprawdź, czy da się połączyć deser z rybą. To wszystko, a nawet więcej znajdziesz w najnowszym odcinku „Dorota, Karol i Goście”. A jeśli zabraknie rąk do pracy podczas świątecznej krzątaniny, dysponujemy grupą chętnych do pomocy studentów skłonnych przygotować co najmniej jedno tradycyjne danie! Czego się nie robi, żeby uniknąć rózgi!


Komentarze (19)

Avatar
 • Gosia Gosia
  3065 dni temu
  Nie wiem czemu się tak czepiacie, nie podoba się Wam pani Wellman, to po co oglądacie te odcinki? To odcinek świąteczny, jak wiele innych w tym okresie w tv i w takim też klimacie jest nagrany. Nie ma się do czego przyczepić i nie wiem co wielu z Was się spodziewało i czego oczekiwało, ale jak się komu nie podoba, to nikt nie zmusza na siłę do oglądania:)

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3078 dni temu
  Czy Moderatorem tutaj jest Wellmanowa ? Możesz sobie kasować niekorzystne wpisy ale wiesz dobrze co ludzie o tobie myślą.

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3078 dni temu
  Moderator który usuwa każdą negatywną wypowiedź , powinien być odsunięty od tej kampanii razem z szanowną Wellman.Krytyka wzmacnia , tylko słabi ,nie wyciągają z niej wniosków .Kasują je , chroniąc swoje interesy ( może małe interesiki ?)

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3078 dni temu
  Pani Dorocie dziękujemy , to też usuniecie ?. Czy Lidl jest własnością Pani Wellman ?.Moderatorze , wstydź sie .

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3078 dni temu
  Tylko pozytywne komentarze są zachowywane , wstyd , Lidl co ty wyrabiasz ?.

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3078 dni temu
  Pani DOROTO ....właściwa kobieta na właściwym miejscu, gdziekolwiek bym panią nie oglądała, panie Karolu ....przepisy cud jak zwykle..dziękujemy. ...WESOŁYCH ŚWIĄT

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3078 dni temu
  Panie Moderatorze, jaki jest sens utrzymywania forum kiedy wszelkie słowa krytyki są kasowane. Można się wypowiedzieć ale TYLKO POZYTYWNIE o prowadzących i kampanii reklamowej. Jeżeli wytworzy się zalążek dyskusji miedzy userami to jest on natychmiast kasowany bo jeden z nich nie jest "politycznie poprawny". Zablokujcie możliwość dodawania komentarzy, albo sami publikujcie wychwalające pod niebiosa poematy.

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3078 dni temu
  Trafiłeś(łaś) w samo sedno , tak trzymać.
 • KuchniaLidla KuchniaLidla
  3074 dni temu
  Drogi Gościu, kasowane są komentarze, które naruszają nasz regulamin, są wulgarne i obrażają innych. Krytykować można, lecz w sposób kulturalny :)
 • Gość Gość
  3079 dni temu
  Znowu zdjęty komentarz , brawo Lidl .Jeden klient mniej .

  odpowiedz

 • Gosia Gosia
  3080 dni temu
  Pani Dorotko jest Pani super. Pozdrawiam wszystkich, Wesołych Świąt

  odpowiedz

 • anka anka
  3081 dni temu
  uwielbiam <3

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3081 dni temu
  ją tu byłem

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3081 dni temu
  nuda

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3082 dni temu
  Kiedy wreszcie Wellman zniknie z tej kampanii ?.Zawala cały program .

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3082 dni temu
  Dla Ciebie gościu - Pani Wellman . A co do znikania , to najlepiej żebyś Ty zniknął , przynajmniej nikt by tego nie zauważył !
 • Gość Gość
  3083 dni temu
  Te dodatkowe materiały są mega. Borys wymiata :)

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3083 dni temu
  Osoba która zatrudniła Wellmanową do tej kampanii reklamowej, mówiąc delikatnie, nie powinna dostać prezentu pod choinkę.

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3083 dni temu
  Daj spokój Wellman jest spoko. Nie wiem czemu tylu ludzi za nią nie przepada. Lepiej żeby w zamian Wellman była Cichopek lub Mucha co nie?

zobacz wszystkie

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!