zobacz film

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!


SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Jak prawidłowo przechowywać produkty w lodówce, aby na dłużej zachowały świeżość? Kinga zdradzi Wam kilka cennych trików. Oto sposób, dzięki któremu w Waszych lodówkach zapanuje porządek, a produkty zachowają świeżość na dłużej! To także sposób na to, aby nie marnować jedzenia, bo dzięki odpowiedniemu przechowywaniu zawsze będziecie wiedzieli, co dobrego na Was czeka.

Obejrzyjcie więc wideotrik Kingi i poznajcie najważniejsze zasady, którymi warto się kierować. Pobierzcie także naszą superściągę (LINK), dzięki której przechowywanie produktów w lodówce stanie się jeszcze łatwiejsze!

Najważniejsze zasady:

  • utrzymujemy czystość w lodówce
  • do lodówki wkładamy produkty umyte i dobrze wysuszone
  • produkty nie powinny się ze sobą stykać (cyrkulacja powietrza sprawi, że będą dłużej świeże)
  • do lodówki nie wkładamy ciepłych posiłków
  • sortujemy według daty: jeśli produkt ma długą datę ważności, umieszczamy go z tyłu lodówki.

Korzystajcie również ze specjalnej listy Kingi, którą możecie pobrać TUTAJ.

 

1. Warzywa i owoce

Zanim włożymy je do lodówki, powinny być dobrze umyte i osuszone. Rzodkiewka – aby długo była jędrna i świeża, powinna być włożona do miseczki z wodą. W ten sam sposób przechowujmy szparagi. Sałata – umyta i dobrze wysuszona zachowa świeżość dłużej, jeśli będzie zawinięta w wilgotną ściereczkę lub ręcznik. Wskazówka! Już w sklepie dobrze wybierzmy sałatę. Im jaśniejszy koniec sałaty, tym świeższe warzywo.

Już umyte i gotowe do spożycia produkty, np. zapakowany szpinak lub sałata, wkładamy bezpośrednio do lodówki. Grzyby – oczyszczone przechowujemy w papierowej torbie.

Jeśli kupimy owoce jagodowe, np. borówki lub truskawki, zapakowane w pudełka, przechowujemy je w oryginalnym opakowaniu i myjemy bezpośrednio przed spożyciem.

W jaki sposób układać warzywa i owoce w lodówce? Wkładamy je na dół lodówki, do szuflady. Szufladę możemy podzielić na pół – w jednej części umieścić warzywa, w drugiej owoce. Ważne jest również to, aby twarde warzywa i owoce znalazły się na dnie, np. marchewki, a miękkie na wierzchu, np. sałata. Rzodkiewki w miseczce z wodą możemy przechowywać na półce wyżej.

Jabłka – włożone do szuflady z warzywami i owocami przyśpieszą dojrzewanie tych produktów (wpływa na to wydzielany etylen). Dlatego też te owoce najlepiej przechowywać na kuchennym parapecie.

2. Surowe mięso, ryby i owoce morza

Tę grupę produktów przechowujemy na półce nad warzywami i owocami.

3. Gotowe produkty i domowe posiłki

Do tej grupy produktów zaliczamy kupne kiełbasy, wędliny i domowe posiłki. Układamy je na półce znajdującej się nad surowym mięsem i rybami. W przypadku samodzielnie przygotowanych potraw pamiętajmy, aby nie wkładać do lodówki ciepłych posiłków – poczekajmy, aż wystygną.

4. Nabiał: masło, mleko, sery i jaja

Jak przechowywać te artykuły? Na najwyższej półce lodówki. Pamiętajmy także, aby odpowiednio je segregować – te z dłuższą datą ważności możemy postawić z tyłu. Z przodu zostawmy te, które powinniśmy zjeść szybciej.

Masło – to, z którego właśnie korzystamy, powinno trafić na ściankę lodówki (półki na drzwiach). Wówczas zachowa miękkość i łatwiej będzie je wykorzystać. Pozostałe kostki mogą czekać na swoją kolej na najwyższej półce lodówki.

5. Słoiki

Otwarte słoiki np. z oliwkami, musztardą czy chrzanem ustawiamy na ściance lodówki (drzwi). Tam trafiają również otwarte soki.a

Trwa ładowanie komentarzy

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!