zobacz film Różowe deviled eggs z zieloną kruszonką

Karol Okrasa

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Przygotuj:

  • rozdrabniacz

Sposób przygotowania:

KROK 1: GOTUJEMY JAJKA

Jajka układamy do garnku z osoloną wodą i gotujemy je przez ok. 10 minut od momentu wrzenia. Następnie hartujemy je zimną wodą i delikatnie obtłukujemy, aby skorupka popękała.

KROK 2: BARWIMY JAJKA

W dość dużej misce mieszamy koncentrat buraczany z wodą. Dodajemy do niego obtłuczone jajka w skorupkach i moczymy je przez ok. 15-20 minut. Gotowe jajka opłukujemy, aby się nie ubrudzić, i obieramy ze skorupek.

WSKAZÓWKA! Zachowujemy ok. 6 łyżek przygotowanej wcześniej mieszanki koncentratu buraczanego z wodą.

KROK 3: PRZYGOTOWUJEMY SKŁADNIKI

Jajka przekrawamy na pół, wydrążamy z nich żółtka i przekładamy je do miski. Papryczkę chili i natkę pietruszki dość drobno siekamy. Tak przygotowane składniki razem z serem i ajwarem dodajemy do żółtek.

KROK 4: NADZIEWAMY JAJKA

Wszystkie składniki farszu przekładamy do rozdrabniacza i blendujemy na gładką masę. Każdą połówkę jajka nadziewamy – poza miejscem po żółtku, pokrywając też całą powierzchnię jajka cienką warstwą gotowego musu.

WSKAZÓWKA! Pozostały mus możemy przełożyć do worka do szprycowania i ozdobić nim jajka.

KROK 5: OZDABIAMY JAJKA

Składniki kruszonki bardzo dokładnie rozdrabniamy w rozdrabniaczu, przesypujemy na talerz i delikatnie rozgniatamy widelcem. Każdą połową jajka dotykamy zielonej kruszonki tak, aby przykleiła się do całej powierzchni musu.

WSKAZÓWKA! Pozostałą kruszonkę warto podsuszyć i wykorzystać np. do doprawienia mięsa.

KROK 6: PODAJEMY JAJKA

W misce dokładnie mieszamy pozostałe z namaczania jajek 6 łyżek koncentratu buraczanego z wodą i oliwę. Kilka łyżek tak powstałego sosu wylewamy na talerz i układamy na nim jajka.

WSKAZÓWKA! Część jajek warto ułożyć zieloną kruszonką do góry, a część do dołu i ozdobić je pozostałym po nadziewaniu musem.

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!