zobacz film Hummus dyniowy

Kinga Paruzel

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Przygotuj:

  • termorobota MC Smart

Sposób przygotowania:

KROK 1: GOTUJEMY DYNIĘ

Dynię kroimy na mniejsze części i pozbawiamy gniazd nasiennych. Do pojemnika miksującego wlewamy wodę. Dynię umieszczamy we wkładce do gotowania, wybieramy program gotowanie na parze, temperaturę 120 stopni i czas 20 minut.

WSKAZÓWKA! Dynię hokkaido można przygotować ze skórką, jednak jeśli jest ona twarda, warto ją obrać obieraczką do warzyw.

KROK 2: BLENDUJEMY HUMMUS

Z pojemnika miksującego wylewamy wodę. Dodajemy do niego ugotowaną dynię i ciecierzycę. Jedną łyżkę ciecierzycy odkładamy do dekoracji. Następnie do składników w pojemniku dodajemy czosnek, tahini, kumin, wędzoną paprykę, sok z cytryny i sól. Wybieramy program gotowanie wg własnych ustawień, czas 20 sekund i prędkość 10. Po tym czasie zbieramy składniki z boków pojemnika i ponownie wybieramy program gotowanie wg własnych ustawień, czas 10 sekund i prędkość 10.

KROK 3: PODAJEMY HUMMUS

Gotowy hummus przekładamy na głęboki talerz i za pomocą łyżki robimy w nim wgłębienia, które wypełniamy oliwą. Dekorujemy odłożoną wcześniej ciecierzycą, pestkami dyni i oprószamy szczyptą wędzonej papryki i soli.

WSKAZÓWKA! Hummus świetnie smakuje z dodatkiem świeżych owoców żurawiny lub z sosem żurawinowym.

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!