Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
PRZYGOTUJ:
- papier do pieczenia
- garnek o pojemności co najmniej 5 l
- tarkę do sera
- blender
PRZYGOTUJ WCZEŚNIEJ:
Rozgrzewamy piekarnik do temperatury 190°C.
PRZYGOTOWANIE:
KROK 1: PRZYGOTOWANIE WARZYW
Bataty, ziemniaki, marchew i paprykę myjemy. Bataty, ziemniaki oraz marchew obieramy, a potem kroimy w większe kawałki. Obieramy także czosnek i cebulę.
KROK 2: PIECZEMY WARZYWA
Bataty, ziemniaki, marchewkę oraz paprykę układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Skrapiamy oliwą (2 łyżki), dodajemy wszystkie przyprawy (papryki, kumin, sól oraz pieprz) i mieszamy. Wkładamy do pieca i pieczemy przez 25 minut, aż zmiękną i zrobią się rumiane.
KROK 3: SMAŻYMY CEBULĘ I CZOSNEK
W międzyczasie kroimy czosnek i cebulę. W garnku rozgrzewamy 1 łyżkę oliwy, a następnie podsmażamy na niej warzywa.
KROK 4: DODAJEMY IMBIR
Imbir obieramy ze skóry i ścieramy na tarce wprost do garnka. Całość mieszamy.
KROK 5: WYCIĄGAMY WARZYWA Z PIECA
Ostrożnie wyciągamy blachę z piekarnika. Wszystkie upieczone warzywa wrzucamy do garnka. Mieszamy i smażymy przez 4-5 minut.
KROK 6: DODAJEMY BULION
Wlewamy bulion do garnka i mieszamy. Doprowadzamy do wrzenia i zmniejszamy ogień do średniego.
KROK 7: DODAJEMY PASSATĘ
Do garnka wlewamy passatę i całość mieszamy. Gotujemy przez 10 minut.
KROK 8: BLENDUJEMY ZUPĘ
Ściągamy zupę z kuchenki i blendujemy ją na gładko.
KROK 9: PODAJEMY ZUPĘ
Rozlewamy zupę do miseczek. Skrapiamy ją oliwą i posypujemy świeżo zmielonym pieprzem. Ozdabiamy listkami bazylii i rozdrobnionym oregano.
Zobacz podobne
przepisy
Zupa krem z buraka
Wypróbuj przepis na błyskawiczną zupę krem z buraków z octem balsamicznym!
Zupa chrzanowa
Delikatna i szybka w przygotowaniu zupa, sprawdzi się zarówno od święta, jak i na co dzień!
Zupa nic z kluskami leniwymi
Smak dzieciństwa, a może całkiem nowe odkrycie? Zupa nic z kluskami leniwymi to prawdziwy polski klasyk! Koniecznie spróbuj wersji Karola z serowymi kluskami i konfiturą wiśniową!
Zupa szczawiowa
Błyskawiczna w przygotowaniu zupa szczawiowa z gotowanym jajkiem. To pyszny i pożywny posiłek – idealny na lato.
Zupa krem z pieczonych warzyw — rozgrzewająca propozycja obiadowa
Zupa krem z pieczonych warzyw to nie tylko smaczne danie, ale również doskonała propozycja na rozgrzewający obiad w chłodniejsze dni. Jej głęboki, intensywny smak oraz kremowa konsystencja podnoszą na duchu w trakcie zimowej czy jesiennej aury. Ta zupa to harmonijne połączenie różnych warzyw, które pod wpływem pieczenia nabierają intensywnego, lekko karmelowego aromatu, nadając potrawie niepowtarzalnego charakteru.
Przygotowanie zupy z pieczonych warzyw jest również niezwykle proste i satysfakcjonujące. Po upieczeniu warzyw wystarczy jedynie zmiksować je na gładki krem wraz z bulionem i pomidorami, a potem doprawić według własnych preferencji. Dzięki temu każdy może dostosować smak kremu z warzyw do swoich upodobań, dodając więcej przypraw, śmietanki, a nawet grzanek i startego, dojrzewającego sera (np. Parmezanu). Można także łatwo zmodyfikować jej skład, wykorzystując warzywa, które akurat mamy pod ręką.
Zupa krem z pieczonych warzyw to bardzo odżywczy posiłek, który dodaje energii na cały dzień. Ta potrawa smakuje wybornie! Dzięki sporej zawartości warzyw krem z pieczonych warzyw jest również lekkostrawny i sycący, przez co doskonale sprawdzi się jako pełnowartościowy obiad dla całej rodziny.
Zupa krem z warzyw korzeniowych - jak ją doprawić?
Do przyrządzenia tytułowej zupy można wykorzystać różne warzywa, także te korzeniowe. Jak doprawić taki krem z warzyw korzeniowych? Zupa krem z warzyw korzeniowych to niezwykle aromatyczne danie, które można doprawić na wiele różnych sposobów, aby podkreślić jej naturalny smak i charakter. Jedną z podstawowych metod doprawienia tej zupy jest wykorzystanie świeżych ziół, które dodadzą potrawie wyrazistości i lekko zielnej nuty. Możemy tu sięgnąć po bazylię, tymianek, rozmaryn czy oregano, które doskonale komponują się z delikatnym smakiem warzyw korzeniowych, dodając im aromatycznych niuansów.
Warzywa na zupę krem warto potraktować także porcją przypraw korzennych, które podkreślą nuty smakowe warzyw. Cynamon, gałka muszkatołowa, imbir czy kardamon to przykładowe przyprawy, które nadadzą potrawie rozgrzewającego charakteru. Warto jednak dodawać je do zupy z umiarem, aby nazbyt nie zdominowały jej smaku.
Zupa krem z warzyw korzeniowych doskonale przyjmuje dodatki kwaśne, które równoważą jej smak i dodają mu świeżości. Śmietana, jogurt naturalny, sok z cytryny czy ocet balsamiczny to przykłady składników, które doskonale komponują się z kremową konsystencją zupy, nadając jej lekkości i delikatnej kwasowości.
Dzięki zróżnicowanym sposobom doprawienia zupa krem z warzyw korzeniowych może być podawana w różnych wersjach, zaspokajając różnorodne gusta kulinarne. A jeśli nie ma zbyt dużo czasu, taką zupę krem można przyrządzić także bez bulionu, blendując upieczone i doprawione warzywa z wodą.
Zupa z czerwonych warzyw — inny sposób na krem z pieczonych warzyw
Zupa z czerwonych warzyw? Czemu nie! Zupa krem z czerwonych, podpieczonych warzyw to równie pyszna opcja na obiad. W klasycznej wersji składa się z warzyw o intensywnej czerwonej barwie, takich jak pomidory, papryka, czerwona cebula, bakłażan czy buraki, które nadają potrawie wyjątkowego smaku i koloru. Jednak nie tylko te warzywa mogą stanowić bazę zupy krem z czerwonych warzyw — możliwości eksperymentowania są nieograniczone, co pozwala na odkrywanie nowych smaków i kombinacji.
Przygotowanie kremu z czerwonych warzyw jest niezwykle proste i szybkie, a efekt wprost zachwycający. Warzywa wystarczy podpiec w piekarniku, a następnie zmiksować je wraz z bulionem lub wodą na gładki krem. Taki krem wystarczy potem przyprawić i potrawa jest gotowa! Dodatek przypraw korzennych, takich jak cynamon czy gałka muszkatołowa, podkreśli smak warzyw i nada zupie charakterystycznego aromatu. Do czerwonych warzyw rewelacyjnie pasuje także ocet winny, czy balsamiczny lub odrobina soku z cytryny i jogurt naturalny.
A jeśli czerwonych warzyw w spiżarni brak? To nic nie szkodzi, warzywny krem można przyrządzić także z warzyw żółtych (np. żółtych papryk, ziemniaków i fasolki szparagowej), pomarańczowych (np. batatów, marchewki i dyni), białych (np. pietruszki, selera i białych szparagów), zielonych (np. groszku, cukinii, zielonej papryki, szparagów i kapusty) albo zmiksować je ze sobą, tworząc własną wersję tej pysznej zupy. Do tego wystarczy dodać odrobinę przypraw oraz ziół i obiad jest gotowy!
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (0)