Naleśniki à la Raffaello

Paweł Małecki

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Przygotuj

 • mikser

Krok 1: Smażymy naleśniki

Smażymy naleśniki

Mleczko i mleczko kokosowe podgrzewamy delikatnie z olejem kokosowym. Dodajemy wiórki kokosowe i odstawiamy do przestudzenia. Do przestudzonego mleczka dodajemy jajko, szczyptę soli oraz mąkę. Wszystko dokładnie miksujemy i odstawiamy na około 10 minut. Następnie smażymy naleśniki.

 

 

Krok 2: Łączymy składniki musu

 Łączymy składniki musu

Mleczko kokosowe zagotowujemy. Zdejmujemy z ognia i łączymy z pokruszoną czekoladą. Żelatynę namaczamy w wodzie, dodajemy do ciepłego mleczka kokosowego i dokładnie mieszamy. Studzimy. Śmietankę ubijamy i delikatnie łączymy z wystudzoną masą. Gotowy mus odstawiamy do lodówki do całkowitego zestalenia.

 

 

Krok 3: Dekorujemy naleśniki

Dekorujemy naleśniki

Usmażone i wystudzone naleśniki układamy na talerzu. Nakładamy na nie zestalony mus kokosowy, dekorujemy migdałami i startą białą czekoladą.  


 

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Komentarze (2)

Avatar
 • jane jane
  109 dni temu
  Masa jest fajna i delikatna można dać do niej wiórki kokosowe żeby była bardziej kokosowa, a naleśniki to zwykłe naleśniki tyle że z wiórkami i ze prze skomplikowanym przepisem, one tylko pachną kokosowo ale w smaku są zwykłe.

  odpowiedz

 • adela adela
  2612 dni temu
  Do skorzystania z tego przepisu zniechęcało mnie długie przygotowanie, ale ostatecznie poszło całkiem gładko. Warto było, bo samo ciasto na naleśniki smakowało wybornie! Będziemy częściej korzystać z tej części przepisu. Z musem kokosowym już nie robiło aż takiego wrażenia - smak przypominał budyń, który po czasie wydawał się słodko-mdławy. Ogólnie smacznie, ciasto naleśnikowe bardzo.

  odpowiedz


Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!