zobacz film Dango w trzech smakach

Paweł Małecki

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Przygotuj wcześniej:

Rozmroź wiśnie.

Przygotuj:

 • folię spożywczą
 • blender ręczny
 • wysokie naczynie do miksowania
 • sitko
 • cedzak
 • ręcznik papierowy
 • rondelek
 • garnek

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

KROK 1: ROBIMY DANGO Z MANGO

Mąkę ryżową wsypujemy do miski. Dwie trzecie puszki pulpy z mango (resztę zostawiamy do przygotowania sosu) dodajemy stopniowo i cały czas mieszamy, aż uzyskamy kleistą konsystencję. Kiedy powstanie gęsta, podobna do plasteliny masa, przekładamy ją na deskę i wyrabiamy ręcznie. Formujemy z masy wałek, owijamy go folią spożywczą i odkładamy na bok.

KROK 2: MIKSUJEMY WIŚNIE

Rozmrożone wiśnie przekładamy do kielicha blendera. Dodajemy 1 łyżkę (10 g) cukru pudru i miksujemy całość na gładką masę. Dodajemy sok z limonki i ponownie miksujemy.

KROK 3: ROBIMY DANGO Z WIŚNIAMI

Mąkę ryżową wsypujemy do miski. Dodajemy 2/3 porcji zmiksowanych wiśni (1/3 zostawiamy do przygotowania sosu) i mieszamy. Następnie dolewamy 2-3 łyżki wody (jeśli ciasto nadal jest zbyt gęste, dodajemy jeszcze 1 lub 2 łyżki wody). Kiedy powstanie kleista masa, przekładamy ją na deskę i wyrabiamy ręcznie. Formujemy z masy wałek, owijamy go folią spożywczą i odkładamy na bok.

KROK 4: MIKSUJEMY BAZYLIĘ Z SOKIEM Z LIMONKI

Do kielicha blednera wkładamy umytą bazylię. Wyciskamy sok z 2 limonek i wlewamy go do blendera. Dolewamy wodę i całość miksujemy.

KROK 5: ROBIMY DANGO Z BAZYLI I LIMONKI

Mąkę ryżową wsypujemy do miski. Dodajemy 1 łyżeczkę (5 g) cukru pudru, mieszamy. Następnie stopniowo dodajemy 2/3 porcji zmiksowanej bazylii z sokiem z limonki (1/3 porcji zostaje do przygotowania sosu), mieszamy. Kiedy powstanie kleista masa, wyrabiamy ją ręcznie. Formujemy z masy wałek, owijamy go folią spożywczą i odkładamy na bok.

KROK 6: FORMUJEMY KULKI

Wałek ciasta z mango kroimy na mniejsze kawałki i formujemy je w kulki wielkości orzecha włoskiego. Tak samo robimy z pozostałymi smakami ciasta.

KROK 7: GOTUJEMY KULKI

Do gotującej się wody dodajemy sól i cukier. Wrzucamy po 3 kulki dango w każdym smaku. Gotujemy je, ale nie mieszamy. Po pewnym czasie kulki wypłyną na powierzchnię. Od tego momentu należy je gotować jeszcze ok. 2 minuty.

KROK 8: WYCIĄGAMY UGOTOWANE KULKI

Ugotowane kulki wkładamy do zimnej wody, odcedzamy i wykładamy na ręcznik papierowy. Podajemy z gotowymi sosami. Kulki można także nabić na wykałaczki i zgrillować.

KROK 9: PRZYGOTOWUJEMY SOS Z WIŚNI

Do pozostałych zmiksowanych wiśni dodajemy 1 łyżeczkę (5 g) cukru pudru i mieszamy. Przecedzamy przez sitko, aby sos był gładki.

KROK 10: PRZYGOTOWUJEMY SOS Z BAZYLI I LIMONKI

Odłożoną wcześniej część zmiksowanej bazylii i limonki wlewamy do rondelka, dodajemy 1 łyżkę (10 g) cukru pudru, mieszamy i zostawiamy do zagotowania. Zimną wodę mieszamy z mąką ziemniaczaną i zaciągamy nią zielony sos. Gotowy sos przelewamy do miseczki.

KROK 11: PRZYGOTOWUJEMY SOS Z MANGO

Pozostałą w puszce pulpę z mango przelewamy do miseczki.

Podajemy dango z sosami.

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!