Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
PRZYGOTUJ:
- miskę
- miseczkę
- kubek
- papier do pieczenia
- mały garnek
- wałek
- przesiewacz do mąki
- czystą ściereczkę
PRZYGOTUJ WCZEŚNIEJ:
Delikatnie podgrzej mleko w garnku, ale nie doprowadzaj go do wrzenia. Powinno być tylko lekko ciepłe. Rozgrzej także piec do temperatury 180 stopni °C.
PRZYGOTOWANIE:
ROGALIKI:
KROK 1: PRZYGOTOWUJEMY ZACZYN
Drożdże rozkrusz i wrzuć do kubka. Dodaj łyżkę cukru oraz ciepłe mleko (ok. 80 ml). Całość wymieszaj i odstaw do wyrośnięcia na ok. 10-15 minut.
KROK 2: PRZYGOTOWUJEMY RESZTĘ SKŁADNIKÓW
Przesiej mąkę wraz z cukrem pudrem i szczyptą soli wprost do dużej miski. Dodaj jajko, pozostałe mleko, a potem także zaczyn. Wymieszaj wszystkie składniki. Garnek od mleka umyj.
KROK 3: DODAJEMY ROZTOPIONE MASŁO
Rozpuść masło na małym ogniu, pilnując, aby się nie zagotowało. Pozwól mu wystygnąć przez 3-4 minuty, a następnie dodaj do ciasta na rogaliki. Garnek umyj.
KROK 4: WYRABIAMY CIASTO
Wymieszaj wszystkie składniki na rogaliki i zacznij wyrabiać ciasto. Gdy będzie gładkie i elastyczne odstaw je do wyrośnięcia w ciepłe miejsce na 1-1,5 godziny (nie zapomnij przykryć miski czystą ścierką, aby zapewnić drożdżom odpowiednie warunki do wzrostu).
KROK 5: ROZWAŁKOWUJEMY CIASTO
Ciasto podziel na pół, a następnie każdą część rozwałkuj, nadając mu kształt koła. Koło podziel na ćwiartki, a każdą z ćwiartek jeszcze na pół.
NADZIENIE:
KROK 6:
Jagody umyj i osusz, a następnie wrzuć je do garnka i delikatnie rozgnieć je widelcem. Dodaj do nich cukier i wymieszaj. Gotuj przez 5 minut, aż lekko zgęstnieją. Gotowe nadzienie odstaw na 5 minut do wystudzenia.
KROK 7: NADZIEWAMY ROGALIKI
Na każdy trójkąt z ciasta nałóż łyżeczkę jagód. Każdy trójkąt zawiń do środka, zaczynając od najszerszej strony. Sklej ciasto na bokach, aby nadzienie nie wyciekło podczas pieczenia.
KROK 8: ODSTAWIAMY ROGALIKI DO WYROŚNIĘCIA
Ułóż rogaliki na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i odstaw do ponownego wyrośnięcia pod przykryciem na 30 minut.
KROK 9: PIECZEMY ROGALIKI
Wyrośnięte rogaliki posyp płatkami migdałów, a następnie wstaw je do piekarnika. Piecz przez ok. 20 minut. Po upieczeniu zostaw je na chwilę w piecu, by delikatnie się wychłodziły, a dopiero po 10 minutach wyciągnij je z piekarnika i pozwól im całkiem wystygnąć. Wystudzone rogaliki posyp cukrem pudrem i gotowe!
Zobacz podobne
przepisy
„Podwodne” rogaliki migdałowe
Sprawdź pomysł Pawła na przygotowanie wyjątkowo puszystych i zaskakująco smacznych rogalików, ciekawą „wodną” metodą!
Rogaliki krucho-drożdżowe z jabłkami
Chrupiące, kruche rogaliki z doskonałym nadzieniem z karmelizowanych jabłek - doskonały deser na jesień!
Rogale półfrancuskie z makiem i bakaliami
Słodko nadziewane rogaliki według przepisu Pawła zachwycają delikatnością ciasta, aromatem nadzienia z maku i marcepanu oraz chrupką, orzechową posypką!
Domowe croissanty
Klasyka kuchni francuskiej w słodkiej odsłonie – najlepsze croissanty, idealne na śniadanie, przygotujecie dzięki przepisowi Pawła Małeckiego!
Prosty sposób na bardzo mięciutkie rogaliki drożdżowe
Bardzo mięciutkie rogaliki drożdżowe nadziewane jagodami to prawdziwa uczta dla podniebienia. Nasz przepis na mięciutkie rogaliki drożdżowe jest nie tylko smaczny i łatwy w przygotowaniu, ale także łatwy do zmodyfikowania - w środku tych puszystych wypieków mogą znaleźć się przeróżne nadzienia. Od tradycyjnych owoców, po kremy, czy nawet serowy farsz – wybór zależy wyłącznie od dostępności składników i Twoich preferencji! Te rogaliki drożdżowe to również sposób na wykorzystanie sezonowych produktów czy resztek z lodówki.
Przygotowanie mięciutkich rogalików drożdżowych z dowolnym nadzieniem jest zaskakująco proste. Wystarczy kilka podstawowych składników, takich jak mąka, drożdże, cukier, mleko i masło oraz chwila cierpliwości i pyszne rogaliki są gotowe. Z naszym przepisem pieczenie staje się banalnie proste – już teraz przygotuj własną wersję tego pysznego, mięciutkiego słodkiego przysmaku!
Miękkie rogaliki drożdżowe – w czym tkwi sekret?
W czym tkwi sekret uzyskania bardzo mięciutkich rogalików drożdżowych? Kluczem do uzyskania mięciutkich rogalików drożdżowych jest właściwe przygotowanie ciasta. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna wybór składników oraz przygotowanie zaczynu. Jeśli korzystasz z drożdży suchych, możesz ten krok pominąć, jednakże w przypadku drożdży świeżych warto zadbać o to, aby miały one jak najlepsze warunki do wzrostu. Rozpuść je w ciepłym mleku z dodatkiem odrobiny cukru, co znacznie pobudzi je do aktywacji i wzrostu. Ważne jest, aby temperatura mleka nie była zbyt wysoka, aby nie zaszkodzić drożdżom, ani zbyt niska, aby nie spowolnić procesu wyrastania ciasta.
Niezwykle ważnym elementem procesu przygotowywania rogalików drożdżowych miękkich jest przesianie wszystkich suchych składników — w ten sposób ciasto będzie bardziej napowietrzone i puszyste. Nie można też przesadzać z czasem wyrabiania ciasta. Gotowe ciasto należy pozostawić do ponownego wyrośnięcia. Ten mały trik zagwarantuje Ci niezwykłą lekkość i miękkość rogalików już po wypieczeniu.
Chciałbyś, aby Twoje miękkie rogaliki drożdżowe miały rumianą, lekko chrupiącą skórkę i delikatne wnętrze? Umieść w piekarniku miskę z wodą podczas ich wypiekania. Wytwarzająca się wówczas para wodna zapewni ciastu odpowiednią wilgotność, zapobiegając nadmiernemu wysuszeniu rogalików. Dzięki tym trikom bez trudu upieczesz bajecznie pyszne i leciutkie rogaliki drożdżowe z dowolnym nadzieniem!
Mięciutkie rogaliki drożdżowe – sprawdzony przepis
Poszukujesz najprostszego przepisu na rogaliki drożdżowe? Nasz sprawdzony przepis na rogaliki drożdżowe z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Ten przepis na rogaliki jest tak prosty, że poradzą sobie z nim także początkujący kucharze i cukiernicy.
Jego niewątpliwą zaletą jest elastyczność – ten łatwy przepis na rogaliki drożdżowe można dostosować do własnych upodobań!
Jak to zrobić? Wystarczy, że dodasz do ciasta na rogaliki odrobinę kakao, a uzyskasz idealne, puszyste półksiężyce o czekoladowym aromacie. Chciałbyś przygotować je w wersji wytrawnej? Zamień cukier na odrobinę soli i stwórz wytrawną wersję naszego przepisu na rogaliki! A potem włóż do środka ser, szynkę lub inne lubiane przez Ciebie składniki i ciesz się ich wyjątkowym smakiem z całą rodziną. Życzymy smacznego!
Zobacz wszystkie
przepisy
- Miodownik z kremem z kaszy manny
- Najlepsza sałatka z tortellini
- Pieczona ryba po grecku
- Ciasto na pierogi
- Ciasto marchewkowe
- Śledzie po kaszubsku
- Kapusta z grochem
- Kapusta z grzybami i selerem miodowym
- Pierogi ruskie z mąki orkiszowej
- Świąteczne pierniczki
- Wigilijny makowiec
- Ciasto Malinowa Chmurka – przepis bez pieczenia
- Kurczak po chińsku z makaronem ryżowym
- Pierogi pieczone z kapustą i grzybami
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (0)