Ostre paluszki dyniowe z dipem
  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

PRZYGOTUJ:

Rozgrzej piekarnik do 180°C (z termoobiegiem).

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Krok 1: Miksowanie dyni

Dynię umyć, przekroić na pół i łyżką usunąć pestki. (Dyni hokkaido nie trzeba obierać). Pokroić na cząstki grubości 1 cm i włożyć je do pojemnika miksującego. Dodać skrobię ziemniaczaną i mieszać (z zatkniętą miarką), ustawiwszy mieszanie/30 sekund/prędkość 1.

Krok 2: Doprawianie i mieszanie całości

Dodać przyprawę Ras El Hanout, chili w płatkach, 1 łyżeczkę soli i oliwę z oliwek, po czym mieszać wszystko (z zatkniętą miarką), ustawiwszy mieszanie/2 minuty/prędkość 1.

Krok 3: Pieczenie paluszków dyniowych

Paluszki dyniowe umieścić na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i rozłożyć w taki sposób, aby nie zachodziły na siebie. Bułkę tartą i parmezan wsypać do miski, wymieszać. Oprószyć paluszki połową serowej panierki i piec 15 minut w gorącym piekarniku. Następnie ostrożnie przewrócić je na drugą stronę (najlepiej za pomocą kuchennych szczypiec lub widelca) i posypać resztą panierki. Piec kolejne 15 minut. Oczyścić pojemnik miksujący.

Krok 4: Rozdrabnianie pietruszki

Natkę pietruszki umyć, otrząsnąć z wody, oberwać listki i wrzucić do pojemnika miksującego. Rozdrabniać (z zatkniętą miarką) 8 sekund/prędkość 6. Pietruszkę zgarnąć łopatką ze ścianek na dno pojemnika.

Krok 5: Przygotowanie dipu

Pomarańczę umyć gorącą wodą, osuszyć i z połowy zetrzeć skórkę do pojemnika miksującego. Następnie wycisnąć sok i wlać 2 łyżki do skórki. Dodać do pojemnika miksującego twarożek, śmietanę i 2 szczypty pieprzu, mieszać (z zatkniętą miarką) 20 sekund/prędkość 4. Doprawić do smaku solą i pieprzem i ponownie mieszać (z zatkniętą miarką) 10 sekund/prędkość 4. Upieczone paluszki dyniowe podawać z dipem.

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!