Dania główne - Makaron z pesto - przepisy i pomysły:

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
1 2 »
Włoski sos, którego podstawą jest bazylia, to idealne dopełnienie makaronu. W polskiej kuchni makaron z pesto zdążył już zyskać uznanie wielu smakoszy specjałów wywodzących się z Italii. Wraz ze wzrostem jego popularności rośnie jednocześnie liczba odmian pesto, które wbrew pozorom wcale nie musi już charakteryzować się kolorem zielonym.

Przepisy na makaron z pesto

Teoretycznie przepis na makaron z pesto powinien być uniwersalny, czyli taki jak np. makaron z pesto bazyliowym z orzechami nerkowca w Kuchni Lidla. W praktyce jednak ten włoski przysmak doczekał się już nieco szerszej definicji, co zwiększyło tym samym pole do popisów kulinarnych. Oprócz makaronu z pesto z bazylii, możemy więc delektować się m.in. makaronem z pesto przyrządzonym z pietruszki albo równie dobrze makaronem z pesto ze szpinaku. Bazylie w przepisach zastępuje też często rukola, która smakuje wyśmienicie, szczególnie w połączeniu makaronu z pesto i kurczakiem lub makaronu z pesto i suszonymi pomidorami. Takie propozycje dań również znajdziecie w Kuchni Lidla:

Przygotujcie choćby jedno z powyższych dań i przekonajcie się, że makaron z zielonym pesto uwielbia dodatki, np. w postaci mięsa albo warzyw, a nawet ryb. Ciekawą propozycją będzie więc na pewno makaron z pesto i łososiem.

Pamiętajcie też, że pesto wcale nie musi być zielone! Co powiedzielibyście na przykład na makaron z czerwonym pesto, dajmy na to pomidorowym? Jeśli jednak makaron z pesto i pomidorami nie jest dla Was niczym nowym, to może warto spróbować makaronu z buraczanym pesto. Ten zaskoczy Was nie tylko barwą, ale i smakiem, który znacznie odbiega od makaronu z pesto pietruszkowym czy szpinakowym.

Nieważne, czy ostatecznie zdecydujecie się przygotować makaron z pesto i szpinakiem czy prostszą wersję tego dania w postaci np. makaronu z pesto i serem, najważniejsze, żeby efekt końcowy był dla Was satysfakcjonujący.

Jak przyrządzić makaron z pesto?

Wskazówki i porady, jak zrobić makaron z pesto, znajdziecie w triku z trzema sposobami na pesto.

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!