zobacz film Domowy makaron z truskawkami

Paweł Małecki

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Przygotuj:

 • folię spożywczą
 • wysokie naczynie
 • blender

Sposób przygotowania:

KROK 1: ŁĄCZYMY SKŁADNIKI CIASTA NA MAKARON

Do miski wsypujemy mąkę, sól i cukier puder. Następnie laskę wanilii przekrawamy na pół wzdłuż i wycinamy z niej nasiona, które dodajemy do pozostałych składników. Całość mieszamy, w razie potrzeby dodając zimną wodę.

WSKAZÓWKA! Zależnie od konsystencji do ciasta można dodać dodatkowe żółtko lub odrobinę mąki.

KROK 2: WYRABIAMY CIASTO NA MAKARON

Kiedy składniki zaczną się ze sobą łączyć, przekładamy ciasto na blat i wyrabiamy przez ok. 10-15 minut, podsypując w razie potrzeby mąką, aż stanie się gładkie i sprężyste. Następnie zawijamy je w folię spożywczą i odkładamy do lodówki na ok. 10 minut.

KROK 3: KROIMY I GOTUJEMY MAKARON

Blat delikatnie podsypujemy mąką. Ciasto również oprószamy mąką i rozwałkowujemy na bardzo cienki płat. Następnie zawijamy je w rulon i kroimy go w paski o szerokości ok. 3-4 mm. Każdy z pasków rozwijamy i gotujemy we wrzącej, lekko osolonej wodzie przez ok. 2-3 minuty. Ugotowany makaron odcedzamy i płuczemy pod zimną wodą.

KROK 4: PRZYGOTOWUJEMY MUS TRUSKAWKOWY

Truskawki dokładnie myjemy i pozbawiamy szypułek. Ok. 200 g owoców umieszczamy w wysokim naczyniu i dokładnie blendujemy na mus.

KROK 5: PODAJEMY MAKARON

Kilka łyżek musu przekładamy na dno głębokiego talerza. Na to nakładamy porcję ugotowanego makaronu, część pokruszonego twarogu, kilka pokrojonych w ćwiartki truskawek i łyżkę śmietany.

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!