zobacz film Jagodzianki z serem
 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Przygotuj:

 • sito o drobnych oczkach
 • piekarnik rozgrzany do 190°C
 • blachę do pieczenia
 • papier do pieczenia

Przygotuj wcześniej:

Mleko podgrzej tak, aby w momencie użycia było lekko ciepłe. Masło roztop na tyle wcześnie, aby zdążyło delikatnie przestygnąć przed użyciem.

Sposób przygotowania:

KROK 1: PRZYGOTOWUJEMY ROZCZYN

Mąkę przesiewamy do miski, w środku robimy zagłębienie. Drożdże ucieramy w osobnej misce z łyżką cukru i dodajemy do nich mleko. Rozczyn wlewamy do zagłębienia i delikatnie mieszamy go z mąką tylko w środkowej części miski, tak aby mąka na obrzeżach pozostała sucha. Rozczyn posypujemy mąką, miskę przykrywamy ściereczką i odstawiamy do wyrośnięcia.

KROK 2: WYRABIAMY CIASTO

Do ciasta dodajemy pozostałą część cukru, szczyptę soli i żółtka. Ciasto wstępnie łączymy za pomocą łopatki. Następnie dodajemy roztopione masło i dokładnie wyrabiamy, aż zacznie odklejać się od miski i od rąk. Wyrobione ciasto posypujemy mąką, przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce do momentu podwojenia objętości.

KROK 3: PRZYGOTOWUJEMY NADZIENIE

Laskę wanilii rozcinamy wzdłuż na pół i za pomocą noża wyjmujemy z niej nasiona. W dużej misce rozdrabniamy twaróg za pomocą widelca. Następnie dodajemy cukier, żółtka i nasiona laski wanilii.

KROK 4: PRZYGOTOWUJEMY KRUSZONKĘ

Do miski wsypujemy mąkę i dodajemy pokrojone w kostkę, miękkie masło. Następnie dodajemy cukier puder i całość rozdrabniamy w dłoniach, aż będzie przypominać kruszonkę.

KROK 5: FORMUJEMY JAGODZIANKI

Wyrośnięte ciasto ponownie krótko wyrabiamy. Następnie formujemy z niego wałek i tniemy go na 9 równych części. Z tak przygotowanych kawałków ciasta formujemy kuleczki.

WSKAZÓWKA! W razie potrzeby ciasto można podsypać mąką.

Każdą kulkę ciasta rozpłaszczamy w dłoniach i przekładamy do małej miseczki. Następnie wnętrze wypełniamy jagodami, odrobiną cukru i serem. Ciasto dokładnie zlepiamy i ponownie formujemy z niego kulkę. Gotowe jagodzianki przekładamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i odstawiamy do wyrośnięcia na ok. 15-20 minut.

KROK 6: PIECZEMY JAGODZIANKI

Każdą bułeczkę smarujemy rozbełtanym białkiem i posypujemy kruszonką. Tak przygotowane jagodzianki pieczemy przez ok. 12-15 minut, aż nabiorą złotobrązowego koloru.

Jagodzianki podajemy wystudzone.

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!