Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Przygotuj
- okrągłą formę o średnicy 25 cm
- mikser
KROK 1: Przecieramy maliny
Maliny rozmrażamy, miksujemy i przecieramy przez sito. Przekładamy do rondelka i zagotowujemy. Dodajemy cukier puder i dokładnie mieszamy.
KROK 2: Przygotowujemy galaretkę malinową
Żelatynę namaczamy w wodzie i dodajemy do gorących malin. Dokładnie mieszamy. Przelewamy do formy i odstawiamy do wystygnięcia. Kiedy maliny wystygną, wstawiamy je do lodówki do zestalenia.
KROK 3: Przygotowujemy spód ciasta
Ciastka siekamy i wkładamy do miski. Dodajemy krem orzechowo-czekoladowy i całość mieszamy. Rozkładamy równomiernie na spodzie foremki, wysmarowanej olejem i oprószonej cukrem pudrem.
KROK 4: Ubijamy śmietankę
Mocno schłodzoną śmietankę ubijamy z cukrem pudrem. Żelatynę namaczamy w wodzie, dodajemy do niej sok z limonki, mieszamy. Do ubitej śmietanki dodajemy serek homogenizowany i całość mieszamy. Następnie dodajemy rozpuszczoną żelatynę i ponownie mieszamy.
KROK 5: Łączymy masę śmietanową z galaretką
Galaretkę z malin kroimy na małe kostki (ok. 1 x 1 cm) i dodajemy do masy śmietanowej. Delikatnie mieszamy. Gotową masę rozkładamy równomiernie na spodzie z ciastek. Ciasto wstawiamy do lodówki na ok. 45 minut.
Zobacz podobne
przepisy
Czekoladowy torcik z malinami
Efektowne ciasto składające się z puszystego, ciemnego biszkoptu, owocowej galaretki i gęstej, mocno czekoladowej polewy.
Biszkopciki z galaretką malinową
Chrupiące biszkopciki, malinowa galaretka i polewa czekoladowa – zobacz, jak przygotować pyszny i efektowny deser!
Sernik na zimno z malinami
Poznaj przepis na kremowy sernik na zimno! Z dodatkiem ciastek Neo i malin smakuje wyśmienicie.
Tarta „Malinowa chmurka”
Ciasto kruche z malinową galaretką, masą serową i bezą? Dzięki przepisowi Pawła wszystko jest możliwe!
Śmietanowiec z galaretką – przepis krok po kroku
Jeśli zaciekawił Cię niezwykły śmietanowiec z galaretką – uniwersalne ciasto na deser – to koniecznie czytaj dalej. Przygotowany (i sprawdzony!) przepis na śmietanowca pozwoli Ci przyrządzić to wyjątkowe ciasto we własnej kuchni. Dlaczego jednak ciasto śmietanowiec określamy mianem niezwykłego? Nie licząc rzecz jasna jego świetnego smaku? Otóż ciasto śmietanowiec powstaje bez pieczenia! Śmietanowiec należy do ciast, które preferują niższe temperatury – pożądaną konsystencję osiąga w lodówce. Śmietanowiec z galaretką to zatem idealny pomysł na gorące dni. Dzięki galaretce z malinami zapewnia nieco orzeźwienia nawet wtedy, gdy za oknem panuje skwar! Nie możesz ponadto zapominać, że śmietanowiec z galaretkami doskonale prezentuje się na talerzu. To ciasto idealne dla najmłodszych i tych nieco starszych. Sprawdzi się na co dzień i na specjalne okazje takie jak przyjęcia, urodziny czy imieniny.
Podążając za wskazówkami umieszczonymi w naszym przepisie na śmietanowca, bez trudności przyrządzisz ten słodki przysmak. Omówmy jeszcze raz, jak powstaje śmietanowiec z galaretkami!
Jak zrobić śmietanowiec?
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić śmietanowiec, wszystkie niezbędne informacje znajdziesz oczywiście w przepisie Kuchni Lidla. Zatem na samym początku zajmij się malinami. Rozmroź je, zblenduj i przecedź do rondelka. W przepisie zaznaczyliśmy, żeby przetrzeć je przez sito – powinno Ci zależeć po prostu na tym, żeby rozdrobnić je na możliwie niewielkie cząstki. Otrzymany mus zagotuj w garnku, osłodź cukrem pudrem i dokładnie wymieszaj. W tej kwestii nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości!
Teraz przygotuj galaretkę. Jeśli masz wątpliwości, jak obchodzić się z żelatyną, musisz wiedzieć, że wymaga ona niewielkiej ilości chłodnej wody. Po pełnym zanurzeniu proszku i upływie kilkunastu minut zamienia się ona w galaretkę. Wtedy zgodnie z naszym przepisem połącz ją z musem malinowym. Ponownie wymieszaj wszystkie składniki. Teraz wykaż się cierpliwością i poczekaj, aż mieszanka wystygnie. Gdy to nastąpi, umieść galaretkę do placka śmietanowca w lodówce. To właśnie tam, w niskiej temperaturze, zyska ona swoją charakterystyczną strukturę!
Po pozostawieniu galaretki w lodówce przejdź do kolejnego punktu w przepisie, jak zrobić śmietanowiec. Przygotuj spód ciasta! W naszym przepisie powstaje on w sposób dość nietypowy, bowiem na bazie posiekanych ciastek owsianych w czekoladzie. Jednak w kwestii wyboru ciastek panuje dowolność – o czym piszemy też dalej. Wróćmy jednak do opcji owsianej. Te musisz umieścić w misce, a następnie zmieszać z przygotowanym uprzednio sosem orzechowo-czekoladowym. Równą warstwę rozmieść na okrągłej formie. Pokryj ją olejem i okraś cukrem pudrem.
Przygotowując placek śmietanowiec, musisz ubić schłodzoną śmietankę ze wspomnianym już cukrem pudrem. W naszym przepisie zalecamy wykorzystanie do tego celu miksera. Jeśli nie posiadasz takiego sprzętu – skorzystaj z blendera lub trzepaczki ręcznej. Pamiętaj, aby czynność tę zacząć powoli, stopniowo zwiększając tempo. Równolegle rozpuść druga porcję żelatyny w sposób opisany wyżej. Do ubitej śmietanki dodaj serek homogenizowany, natomiast sok limonki wlej bezpośrednio do żelatyny. Tę wymieszaj bardzo dokładnie w miseczce z częścią bitej śmietany, a następnie przelej mieszankę do naczynia z resztą śmietany. Ponownie wymieszaj całość.
Pora powrócić do naszej galaretki. Wyjmij ją z lodówki i pokrój na małe kosteczki. Teraz wrzuć je do masy śmietanowej, która dzięki żelatynie zmieniła swoją konsystencję. Jak możesz się domyślić – znowu musisz wszystko dokładnie wymieszać. Następnie pokryj dokładnie ciasteczkowy spód ciasta masą z apetycznymi galaretkami. Ciasto włóż do lodówki na 45 min. Po upływie tego czasu śmietanowiec będzie gotowy do podania!
Śmietanowiec – czym jest to ciasto?
Ciasto śmietanowiec to, jak już wiesz, pyszne ciasto, które nie wymaga pieczenia. Poszukując w sieci przepisu na śmietanowca, z pewnością trafisz na wiele propozycji wartych wypróbowania. Ciasto śmietanowiec to określenie dla wielu rodzajów ciast, które wyróżnia delikatna, śmietanowo-serkowa masa, którą wzbogacają pyszne owocowe galaretki. Chociaż w naszym przepisie na śmietanowiec pojawiają się maliny i galaretka malinowa, ciasto możesz przyrządzić też z wykorzystaniem innych gatunków owoców. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać do niego nawet dowolną mieszankę owocową. Dzięki temu ciasto śmietanowiec z galaretkami będzie smakować doskonale, a przy tym w pełni wpisze się w Twoje gusta kulinarne.
Po jakie owoce najlepiej sięgnąć, przyrządzając ciasto śmietanowiec z galaretkami? Możliwości nie brakuje. Sprawdzą się tu galaretki agrestowe, pomarańczowe, brzoskwiniowe, czy te o smaku owoców leśnych. Wykorzystanie kilku rodzajów galaretek do ciasta śmietanowca nie tylko znacząco rozbudowuje jego, smak, ale również wzbogaci je o zachęcające walory wizualne. W ten sposób uzyskujesz wielobarwną, apetyczną kompozycję! Przygotowane ciasto możesz ozdobić świeżymi owocami, czyniąc je prawdziwą ucztą dla oczu. Pamiętaj też, że jeśli nie masz czasu łączyć żelatyny z musem owocowym, możesz obejść ten krok. Kup gotową do rozpuszczenia w wodzie galaretkę w dowolnym smaku!
Śmietanowiec bez pieczenia – poznaj różne rodzaje!
Przygotowując ciasto śmietanowiec, możesz pozwolić sobie na różne modyfikacje wykorzystywanego przepisu. Te dotyczą nie tylko opisywanych galaretek, ale też innych składników ciasta. Znaczne możliwości wyboru rysują się przed Tobą m.in. wtedy, gdy zamierzasz przygotować spód śmietanowca na zimno. W naszym przepisie postawiliśmy na pożywne ciastka owsiane. Jeśli jednak zależy Ci na nieco lżejszej wersji placka z galaretą, zastąp je biszkoptami lub herbatnikami. Albo innymi ulubionymi ciastkami!
W rozmaitych przepisach na ciasto z galaretek na zimno znajdziesz różne wskazówki dotyczące przygotowania masy. W naszym przepisie na śmietanowiec bez pieczenia wykorzystujemy ubitą śmietanę, żelatynę oraz serek homogenizowany. Ciasta śmietanowce powstają jednak również z udziałem różnego rodzaju jogurtów, zwłaszcza naturalnych. Sprawdzają się także jogurty typu greckiego. Niekiedy też masa ciasta śmietanowca rodzi się z połączenia dwóch typów śmietany – 12% oraz 18%. Co może Cię zainteresować, masę śmietanowca na zimno możesz wzbogacić rodzynkami, orzechami czy np. żurawiną.
Bez względu na to, na jaką wersję ciasta z galaretką w kostkę ostatecznie się zdecydujesz, musisz wiedzieć, że sprawdzi się ono w wielu różnych okolicznościach. Świetnie smakuje podane po posiłku, jako urzekający deser, do kawy czy herbaty. Ciasto śmietanowiec to również strzał w dziesiątkę wtedy, gdy poszukujesz pomysłu na domowe słodkości, z którym możesz wybrać się w odwiedziny do przyjaciół!
Przepis na ciasto z galaretkami – wskazówki od Kuchni Lidla
Na sam koniec zostawiliśmy kilka wskazówek pomocnych dla każdego, kto zamierza przyrządzić ciasto śmietanowiec w swoim domu.
Czy można mrozić ciasto z galaretką?
Śmietanowiec to ciasto serwowane na zimno. To właśnie w niskiej temperaturze gwarantowanej przez lodówkę uzyskuje ono swoją charakterystyczną konsystencję. Pobyt w lodówce to jedno. Czy można jednak mrozić ciasto z galaretką w zamrażarce? Lepiej tego nie robić! Zarówno ze względu na galaretkę, jak i masę śmietanową. Po zamrożeniu i rozmrożeniu galaretka staje się mętna, wodnista, a co najgorsze – o wiele gorsza w smaku. Te same niepożądane zmiany mogą dotyczyć masy kremowej. Śmietanowiec to zatem ciasto, którego zdecydowanie nie należy mrozić!
Jak zrobić kostki z galaretki?
Bez względu na to, jaki przepis na ciasto z galaretkami obierzesz jako wzór, musisz przygotować kostki z galaretki. Na szczęście uzyskanie pysznych galaretkowych sześcianów nie jest trudne! Wystarczy wlać galaretkę do formy, włożyć ją do lodówki i poczekać, aż zyska zwartą konsystencję. Następnie wyjmij ją i podziel na równe części z wykorzystaniem bardzo ostrego noża – po prostu pokrój zwartą masę w kratkę!
Jeśli znasz już śmietanowiec z przepisu Kuchni Lidla, zerknij też na inne przepisy na ciasto z galaretką. Biszkopt z kremem i galaretką malinową czy ciasto à la delicje z galaretką to niektóre z pysznych propozycji, które znajdziesz na naszej platformie! Zachęcamy Cię do poznawania przepysznych ciast – przyrządzanych na ciepło i na zimno!
Zobacz wszystkie
przepisy
- Sernik na zimno
- Sałatka z grillowanych owoców
- Torcik Saksoński
- Tort czekoladowo-kawowy
- Truskawkowo-malinowe tiramisu
- Bezglutenowe ciasto śliwkowe
- Sernik czekoladowy
- Tort Bellini
- Tarta czekoladowo-kawowa z jagodami
- Jogurtowe bułki bezglutenowe
- Lekkie ciasteczka z komosą ryżową
- Kakaowo-śmietankowe ciasto puzzle
- Agarowe galaretki malinowe
- Batony bez pieczenia idealne po treningu
- Ciasto Malinowa Chmurka – przepis bez pieczenia
- Domowe czekoladki z masłem orzechowym
- Sylwestrowe przekąski z pomidorkami koktajlowymi
- Kapuśniak gryczany
- Chleb orkiszowo-amarantusowy z orzechami włoskimi
- Uda kurczaka duszone w herbacie z rumem
- Dorada z grilla z sosem cytrynowym
- Konfitowana kaczka
- Chutney z ananasa
- Pączki z lodami i karmelizowanymi jabłkami
- Wegańskie klopsy warzywne
- Sałatka z pitają
- Pita z serem graviera
- Lody śliwkowo-orzechowe z miodem
- Sałatka z owocami morza
- Królik z musztardą pieczony w rękawie
Przepisy według
składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (1)
2004 dni temu
Jest też na to inna nazwa, czyli Torcik Konfetti
odpowiedz