Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Bagietkę nacinamy po skosie co 1-2 cm (uważamy, żeby nie przekroić jej do końca!). Czosnek rozgniatamy i drobno siekamy. W małej miseczce łączymy czosnek z oliwą z oliwek i smarujemy nią bagietkę w miejscach nacięć.
Pomidora i odsączoną z zalewy mozzarellę kroimy w plasterki. Bazylię drobno siekamy. W każde nacięte miejsce wkładamy plasterek pomidora i sera oraz bazylię.
Bagietkę zapiekamy 15 minut w temperaturze 230°C. Podajemy na ciepło.
Zobacz podobne
przepisy
Bagietka z pieczoną piersią kurczaka
Smaczna kanapka, którą możesz zabrać ze sobą na drugie śniadanie do pracy czy na piknik – bagietka z pieczoną piersią kurczaka!
Caprese w oliwie
Spróbuj caprese w innym wydaniu. Z dodatkiem aromatycznej bazylii, zanurzone w oliwie. Doskonale smakuje z chrupiącą bagietką.
Bruschetta z awokado i krewetkami na ostro
Masz ochotę na szybką i aromatyczną przekąskę? Wypróbuj bruschettę, na której królują krewetki i awokado!
Zapiekanka z wegańskim mielonym i warzywami
Wegezapiekanka to doskonałe danie na rodzinny obiad lub kolację w gronie znajomych. Wypróbuj ten przepis i sprawdź, jak szybko zapiekanka znika z talerzy!
Zapiekane bagietki to potrawa, którą często wybieramy na imprezy i spotkania z przyjaciółmi. Szybka, chrupiąca, aromatyczna bagietka pokryta ulubionymi składnikami smakuje prawie każdemu, a jej dodatkową zaletą jest to, że można ją przyrządzić dosłownie ze wszystkiego. Jak zrobić pyszne, domowe zapiekanki z bagietek? Sprawdź wskazówki Kuchni Lidla!
Przepis na pyszne bagietki
Świeża bagietka z serem, szynką i warzywami — kto nie zna tej prostej i pysznej przekąski? Chociaż bagietki smakują świetnie na świeżo, prosto z piekarni, to jeszcze pyszniejsze stają się, gdy włoży się je do piekarnika i zapiecze pod serową pierzynką. Ten prosty przepis na bagietkę zapiekaną to propozycja idealna, gdy goście są tuż-tuż i nie ma się za bardzo czasu na gotowanie.
Jaka bagietka nadaje się do zapiekanek? Możesz użyć świeżego pieczywa, ale najlepsze zapiekanki wychodzą z czerstwych, lekko twardych bagietek, ponieważ nie wchłaniają one aż tyle płynu. Klasyczne przepisy zawierają bagietki pszenne. Jeśli jednak masz ochotę wykorzystać inny rodzaj pieczywa, to zrób to! Bagietka żytnia, kukurydziana czy bezglutenowa może stać się wspaniałą bazą do zapiekanek w różnych odsłonach.
Zapiekane bagietki można przygotować na wiele sposobów i to nie tylko w piekarniku. Doskonałą alternatywą dla pieca może stać się grill, patelnia grillowa, a także zwykła patelnia z powłoką nieprzywieralną i pokrywką.
Jak to zrobić w ekspresowym tempie? Przetnij zapiekankę na pół lub mniejsze kawałki, posmaruj ulubionym sosem, dodaj trochę sera, a potem wrzuć na patelnię i nakryj pokrywką. W ten sposób w kilka chwil zyskasz idealnie chrupiącą bagietkę, którą będziesz mógł podać do obiadu, na kolację albo imprezową przekąskę. Pokrój ją na mniejsze kawałki lub zaserwuj w całości — sposób podania zależy od Ciebie!
Jak zrobić domowe bagietki z piekarnika?
Jak zrobić bagietkę z piekarnika? Domowe bagietki na ciepło robi się niezwykle szybko, a do ich przyrządzania niepotrzebne są ani specjalnie rozwinięte umiejętności kulinarne, ani profesjonalne sprzęty, ani wyszukane składniki. Pyszne, chrupiące bagietki z piekarnika bez trudu przygotujesz ze składników, które masz w lodówce!
W jaki sposób zabrać się do przygotowywania bagietek w piekarniku? Jeśli zamierzasz samodzielnie wypiekać bagietki do zapiekanek, obowiązkowo zacznij od dobrego przepisu i jego realizacji. Domowe wypiekanie pieczywa to dość czasochłonna czynność, dlatego jeśli nie masz kilku godzin zapasu, lepiej skorzystaj ze sklepowych, upieczonych bagietek. Możesz także wyciągnąć z otchłani chlebaka pieczywo sprzed 2 dni — doskonale sprawdzą się jako bagietki do zapiekanek.
Bagietki wybrane? Czas przejść do ich krojenia. Bagietki do zapiekania można pokroić wzdłuż, w poprzek lub na klasyczne pajdy o grubości 2-3 cm. Dostosuj sposób krojenia do wielkości bagietki oraz indywidualnych preferencji, a także wybranych przez siebie dodatków.
Jakie składniki najlepiej pasują zapiekanych bagietek z piekarnika? Najczęściej wybieranymi dodatkami są sery oraz masło czosnkowe. Do swoich bagietek możesz użyć żółtego sera (np. goudy), włoskiej mozzarelli, greckiej fety lub sera pleśniowego, albo zmieszać je wszystkie razem. W przypadku zapiekanek zasada co za dużo to niezdrowo nie obowiązuje — sera dodaj tyle, ile uznasz za słuszne, a najlepiej jeszcze więcej!
W niemalże każdym przepisie na bagietki z dodatkami z piekarnika znajdziesz także jakiś sos — pomidorowy, czosnkowy, pieczarkowy, ostre chili, meksykański. Sos to klucz do osiągnięcia idealnego balansu i równowagi pomiędzy wszystkimi składnikami. Niezwykle istotne jest także natłuszczenie samego pieczywa odrobiną oliwy lub masła, aby stało się jeszcze bardziej chrupiące i nabrały więcej smaku! Tłuszcz to najlepszy nośnik smaków i aromatów — pamiętaj, tylko żeby z nim nie przesadzić.
Co jeszcze możesz dodać do swoich zapiekanek? Bagietki wdzięcznie komponują się ze świeżymi warzywami np. pomidorami, bakłażanem, cukinią lub cebulą, a także piklami. Jeśli do swojej bagietki dodasz odrobinę ogórkowej sałatki szwedzkiej, podsmażone pieczarki i prażoną cebulkę i starty żółty ser, otrzymasz pyszną zapiekankę szwedzką, która z pewnością przypadnie Ci do gustu. Tego połączenia nie da się nie lubić!
Jeśli lubisz eksperymentować w kuchni, to koniecznie musisz spróbować bagietek z sosem bolońskim. Aromatyczny sos pomidorowy z mięsem mielonym świetnie komponuje się z chrupiącym pieczywem i zapiekanym serem. Łącz ze sobą niepozorne i nietypowe składniki — niech nie ogranicza Cię nic poza Twoją wyobraźnią!
Składniki wybrane, a zapiekanki są gotowe do wsadzenia do pieca? Zapewne zastanawiasz się nad tym, ile piec bagietki w piekarniku. Niestety na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ czas pieczenia, jak i temperatura powinna być dostosowana do wielkości bagietek oraz znajdujących się na nich składników. Wersje z dużą ilością sera najlepiej piec w 230 stopniach przez maksymalnie 25 minut, z kolei bagietki ze świeżymi dodatkami i lekkim sosem lepiej wypiekać w niższej temperaturze, by ich zbyt mocno nie przypalić.
Zobacz wszystkie
przepisy
- Przekąski sylwestrowe
- Wigilijny makowiec
- Domek z piernika
- Pierogi ruskie z mąki orkiszowej
- Sernik krakowski
- Ekspresowy bigos - z kiszonej lub świeżej kapusty
- Zupa grzybowa z makaronem
- Kapusta z grochem
- Dorsz w czosnku i cytrynie
- Miodownik z kremem z kaszy manny
- Najlepsza sałatka z tortellini
- Ciasto marchewkowe
- Golonka pieczona po bawarsku
- Piernik staropolski
- Ciasto na pierogi
Przepisy według
składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (6)
878 dni temu
Zdecydowanie za wysoka temperatura, następnym razem wstawię do 180-200 stopni.
odpowiedz
1233 dni temu
Szkoda, że nie da się dodawać zdjęć potraw. Mi wyszła bagietka-gąsiennica. Uważaj, bo ci spier... tzn. ucieknie. Ale dobre ogólnie.
odpowiedz
3202 dni temu
Pycha!!
odpowiedz
3321 dni temu
wyszło pysznie aczkolwiek troszke mi się przypaliła w piecu trzeba pilnować :)
odpowiedz
3356 dni temu
pychości
odpowiedz
3624 dni temu
Pycha :)
odpowiedz