Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Przygotuj
- piekarnik rozgrzany do temperatury 170°C
- blachę piekarnikową
Krok 1: Przygotowujemy rozczyn
W rondelku lekko podgrzewamy mleko. Do miski wsypujemy mąkę i robimy w niej małe zagłębienie na rozczyn.
Drożdże mieszamy z cukrem i ucieramy, aż się upłynnią. Zalewamy połową mleka, mieszamy i dodajemy do miski z mąką. Delikatnie łączymy składniki. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy do wyrośnięcia.
Krok 2: Przygotowujemy ciasto
Gdy rozczyn wyrośnie, dodajemy resztę mleka, żółtka jajek i sól. Ciasto dokładnie mieszamy i wyrabiamy. W garnku roztapiamy masło i dodajemy je do ciasta. Całość ponownie wyrabiamy. Przekładamy do miski oprószonej mąką, przykrywamy ściereczką i odstawiamy do wyrośnięcia. Ciasto powinno podwoić swoją masę.
Krok 3: Pieczemy bułeczki
Ciasto zagniatamy ponownie. Formujemy wałek, dzielimy na 10 kawałków. Z każdego kawałka ciasta formujemy kulki. Kulki umieszczamy na blaszce wysmarowanej masłem i oprószonej mąką. Przykrywamy ściereczką i czekamy, aż wyrosną. Bułeczki smarujemy białkiem i posypujemy białym sezamem.
Wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 170°C i pieczemy około 15-18 minut.
Zobacz podobne
przepisy
Wegańskie burgery z kotletem z buraków
Fanom kuchni wegańskiej Daria Ładocha serwuje pysznego burgera z kotletem z buraków, którego otulają warzywa i gęsty sos z nerkowców!
Burgery rybne z sałatką coleslaw
Wypłyń na pełne morze smaków z przepisem Karola! Burgery rybne z sałatką coleslaw to świetny pomysł na szybki obiad lub imprezową przekąskę.
Burger z cieciorki z dipem ananasowym
Daria Ładocha wie, jak miksować najróżniejsze smaki! Spróbuj burgera z cieciorki, kukurydzy i sera feta, z sosem słodko-kwaśnym na bazie ananasa, w pieczywie owsianym!
Zobacz wszystkie
przepisy
- Chlebowa zapiekanka z mięsa mielonego
- Kaszaloty, czyli papryki faszerowane mięsem i kaszą
- Szarlotka – przepis na kruche ciasto z jabłkami
- Szybki wegeburger
- Placek ze śliwkami
- Burger z fasoli z kremem z mango
- Żurek chrzanowy z kiełbasą
- Burgery z tofu
- Domowy keczup
- Krem borówkowy z karmelem
- Tort kanapkowy z pastą jajeczną
- Burger rybny i ogórkowy relish
- Placki ziemniaczane z pomoćką szparagową
- Gulasz z warzyw korzeniowych pieczony z bułeczkami
- Ser halloumi z glazurą miodowo-cytrynową
- Wielkanocny mazurek bez cukru
- Wytrawna tarta Tatin
- Jogurtowiec na cieście francuskim
- Ciasto z marcepanem
- Gołąbki z soczewicą i grzybami
- Wegańskie uszka nadziewane soczewicą
- Karkówka z szynkowaru
- Świąteczne trifle figowo-czekoladowe
- Chleb drwalski z serkiem chrzanowym i krewetkami
- Bezglutenowy keks świąteczny
- Buraczki z chili
- Wegański makowiec na bezglutenowym spodzie
- Jadalne zawieszki – kruche maślane ciasteczka
- Pyszne ciasto gryczane
- Toscakaka z migdałami i dżemem z borówek
Przepisy według
składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (14)
1034 dni temu
Chcę drożdżowe bułeczki do burgerów
odpowiedz
1397 dni temu
zajebiste ptysie wychodzą
odpowiedz
1592 dni temu
Bułeczki pierwsza klasa. moj robot wyrabial z pol godziny ciasto i jest piekne okraglutkie. Po wyrosnieciu az zal bylo robic z nich buleczki takie piekne :) Dlugi czas wyrabiania ciasta- to jest sekret wszystkiego.
odpowiedz
1695 dni temu
Jestem w trakcie robienia i mi to ciasto takie ładne okrąglutkie gładziutkie nie wyszło, tylko widać zagniotki, ale zobaczymy co dalej - teraz czekam na wyrośniecie :)
odpowiedz
1695 dni temu
Edit.: no i ciasto wyrosło dwukrotnie ale jak zaczęłam je zagniatać ponownie to nie chciało się wymieszać. Jak zwinęłam w rulonik to było takie spękane nie jednolite. Ktoś może wie dlaczego?
1695 dni temu
Kasiu, wspominałaś, że ciasto nie było jednolite. Być może nie zostało wystarczająco wyrobione na pierwszym etapie. Paweł wspomina w materiale o gładkiej, jednolitej masie i jest to dobry trop. Do właśnie takiej postaci powinniśmy zagnieść ciasto drożdżowe. Ciasto pękające przy próbie uformowania go w rulon może też oznaczać zbyt dużą ilość mąki-zdarza się, że przy podsypywaniu przesadzamy z jej ilością, a wystarczy odrobina, która ma zapobiec przyklejaniu się ciasta do blatu. Jego konsystencję wypracowujemy na pierwszym etapie.
1931 dni temu
Dla tych co wchodzą bo chcą poczytać komentarzy, proszę macie ten przepis: SKŁADNIKI mąka pszenna – 500-550 g mleko – 250 ml świeże drożdże – 30 g cukier – 20 g masło – 50 g żółtka – 2 szt. sól – 2-3 szczypty biały sezam – 50 g PRZYGOTUJ piekarnik rozgrzany do temperatury 170°C blachę piekarnikową KROK 1: PRZYGOTOWUJEMY ROZCZYN W rondelku lekko podgrzewamy mleko. Do miski wsypujemy mąkę i robimy w niej małe zagłębienie na rozczyn. Drożdże mieszamy z cukrem i ucieramy, aż się upłynnią. Zalewamy połową mleka, mieszamy i dodajemy do miski z mąką. Delikatnie łączymy składniki. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy do wyrośnięcia. KROK 2: PRZYGOTOWUJEMY CIASTO Gdy rozczyn wyrośnie, dodajemy resztę mleka, żółtka jajek i sól. Ciasto dokładnie mieszamy i wyrabiamy. W garnku roztapiamy masło i dodajemy je do ciasta. Całość ponownie wyrabiamy. Przekładamy do miski oprószonej mąką, przykrywamy ściereczką i odstawiamy do wyrośnięcia. Ciasto powinno podwoić swoją masę. KROK 3: PIECZEMY BUŁECZKI Ciasto zagniatamy ponownie. Formujemy wałek, dzielimy na 10 kawałków. Z każdego kawałka ciasta formujemy kulki. Kulki umieszczamy na blaszce wysmarowanej masłem i oprószonej mąką. Przykrywamy ściereczką i czekamy, aż wyrosną. Bułeczki smarujemy białkiem i posypujemy białym sezamem. Wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 170°C i pieczemy około 15-18 minut.
odpowiedz
2007 dni temu
Czy to ciasto drożdżowe wyjdzie też z mąki orzechowej albo kokosowej?
odpowiedz
2007 dni temu
A jeśli nie, to jakie wziąc proporcje mąki pszennej z orzechową?
2005 dni temu
Zmieniając mąkę, bułeczki z pewnością się upieką, jednak mogą być zupełnie inne w konsystencji. Bułeczki z tego przepisu są puszyste w środku i ładnie wyrastają, a dzieje się tak nie tylko za sprawą drożdży, ale i glutenu. Także zmieniając mąkę bułeczki mogą nie wyrosnąć i być w środku zbite. Jeśli chcesz wymieszać dwa rodzaje mąk - pszennej powinno być więcej.
2005 dni temu
@kuchnialidla dziękuję za odpowiedź ;)
2102 dni temu
Czy bułeczki można zamrozić po upieczeniu? Czy może lepiej będzie zamrozić surowe ciasto i upiec dopiero po rozmrożeniu?
odpowiedz
2101 dni temu
Możesz zamrozić upieczone, wystudzone bułeczki :)
2072 dni temu
Można nie dopiekac do samego końca. Ok 2-3 minuty wcześniej wyjąć, ostudzić i odłożyć do zamrożenia.
zobacz wszystkie